П'ятниця, 19 грудня 2014
Новини АТО Курс доллару

Хокей: Швейцарія, Фінляндія та Швеція вийшли в півфінал чемпіонату світу

16 травня чотирма матчами стартувала вирішальна стадія чемпіонату світу з хокею в Швеції і Фінляндії. Вісім команд за підсумками групового раунду зійшлися в чвертьфіналі світової першості і за їх підсумками лише 4 кращі збірні продовжили боротьбу за медалі.

Серед них не виявилося російської дружини, яка цілком могла організувати успішний захист чемпіонського титулу після минулорічного тріумфу. Однак послідував провал у грі з американцями (а раніше з французами і фінами), який залишив вболівальників в деякому подиві: яка з двох російських збірних - нинішня чи торішня - постане перед публікою в Сочі?

Швейцарія - Чехія - 2:1
Шайби
: Холленштайн, 6, Йозі, 33 - Кутлак, 46

Суперником Росії по півфіналу повинна була стати Швейцарія. Хокеїсти-вискочки навели шороху на груповому етапі, вигравши 6 матчів з 7 в основний час і 1 матч за булітами у канадців.

А от чехи, що мають певну вагу у хокейному світі, здобули путівку у плей-офф лише в останньому матчі з норвежцями (7:0). У групі чехи також назбирали поразки від шведів і канадців, здолали данців по буллітам і взяли заплановані очки в іграх зі Словенією і Білорусією. Перший очний поєдинок зі Швейцарією завершився переконливою перемогою останньої (5:2).

Друга зустріч команд, але вже у чвертьфіналі, завершилася з іншим рахунком, але обернулася повторною поразкою. Швейцарці відкрили рахунок на 6-й хвилині клацанням Дениса Холленштайна, а після півгодини рахунок подвоїв Роман Йозі.

Чехи огризнулися в першій половині заключного періоду кидком Зденека Кутлака, який до речі, виступає в швейцарській першості, і як-то очікувано завершили боротьбу.

Фінляндія - Словаччина - 4:3
Шайби
: Вяянянен, 2, Контіола, 10, 16, Аалтонен, 49 - Миклик, 26, Секера, 33, Суворі, 41

Наступним півфіналістом чемпіонату стали фіни. Одні з господарів першості змогли відзначитися перед своєю публікою, здобувши кілька перемог після серії невдалих результатів. Так, фіни лише в овертаймі здолали німців, прогнозовано здолали словаків і французів, але потім програли США (4:1). Та струс пішов їм на користь і хокеїсти Суомі розправилися з російською омандою (2:3), після чого добрали очки в Австрії та Латвії і виграли групу.

Словаки, при всій до них повазі, повинні були програти. Так, їм вдалося у заключному турі здолати американців, але програші Латвії та Австрії здивували набагато більше. Перша гра з фінами аналогічно завершилася не на їх користь (2:0), друга - з невеликою відмінністю (4:3).

Фіни відкрили рахунок на 2-й хвилині клацанням Оссі Вяянянена, потім був дубль "тракториста" Петрі Контиоли, який відбувся вже на 16-й хвилині.

У другому відрізку зустрічі словакам вдалося зібратися і відіграти дві шайби. У третьому словацький гравець "Лева" Томаш Суворі зрівняв рахунок, але Юхаматти Аалтонен поставив крапку в матчі. Якщо тактика віце-чемпіонів світу була в тому, щоб залишити сили на плей-офф, то вона явно не спрацювала.

Канада - Швеція - 2:3 Б
Шайби
: Стэмкос, 21, Жиру, 51 - Даніельссон, 46, 50, Петерсон (ПБ)

Родоначальники хокею могли здатися фаворитами поєдинку. Їм вдалося виступити більш рівно, і набрати більшу кількість очок, і обіграти в очній зустрічі шведів. Тоді вони забили три шайби, чим і забезпечили собі перевагу над ними в групі. Однак, як показала зустріч Росії і США, результат у попередніх матчах з гучною вивіскою мало що може значити.

Перший період матчу запам'ятався грубим прийомом проти форварда Канади Еріка Стаала, за який швед Олександр Едлер отримав 5+20 хвилин штрафу.

У другому періоді Стівен Стемкос вивів Канаду вперед вже на першій хвилині, але розвиток подій виявилося не в їх користь. Ніклас Даніельссон став автором дубля у ворота суперника, пробив голкіпера на 46-й та 51-й хвилинах.

Канадці, варто віддати їм належне, відігралися майже відразу: Клод Жиру відновив паритет через пару хвилин після пропущеної шайби.
За статистикою, канадці повністю перекидали суперника (40:29), але рахунок на табло виявився іншим. У доданий час команди обійшлися без голів, але в серії булітів удача посміхнулася шведам. Змарнували свої кидки у канадців Жиру і Метт Дюшен, у шведів - Хенк і Ден Сивини. Фредрік Петтерссон у шведів 4-м кидком пробив воротаря, а канадець Джордан Еберле послав шайбу в щитки голкіпера.

Таким чином, першу пару півфіналістів складуть Фінляндія і Швеція, другу - Швейцарія та США. Ігри пройдуть 18 травня.