ua en ru

ЗВР України в січні виросли на 0,4%

Автор: RBC.UA
Станом на 1 лютого 2013 р. обсяг золотовалютних резервів України склав 24 млрд 652 млн дол. в еквіваленті, збільшившись за місяць на 106 млн дол. (0,4%). Про це повідомив директор департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку Національного банку України Олександр Дубихвіст, говориться в повідомленні прес-служби регулятора.

Станом на 1 лютого 2013 р. обсяг золотовалютних резервів України склав 24 млрд 652 млн дол. в еквіваленті, збільшившись за місяць на 106 млн дол. (0,4%). Про це повідомив директор департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку Національного банку України Олександр Дубихвіст (на фото), говориться в повідомленні прес-служби регулятора.

За його словами, в січні ц.р. на зміну розміру золотовалютних резервів істотно вплинули погашення чергового траншу кредиту Міжнародного валютного фонду у розмірі 408 млн дол. в еквіваленті і виплати по обслуговуванню державного боргу.

Дубихвіст пояснив, що зростання резервів відбулося переважно за рахунок надходжень на рахунки уряду коштів від розміщення облігацій внутрішньої державної позики, номінованих в іноземній валюті.

Нагадаємо, за підсумками 2012 р. ЗВР України зменшилися на 22,8%, або на 7 млрд 248,42 млн доларів, з 31 млрд 794,61 млн дол. до 24 млрд 546,19 млн дол. При цьому в грудні ЗВР зменшилися на 3,3%.

Читайте також: Україна щомісяця витрачає 1 млрд дол. золотовалютних резервів на оплату російського газу, - Азаров

Нацбанк використовує ЗВР для штучної підтримки стабільного курсу гривні. Однак експерти прогнозують, що таке швидке виснаження ЗВР призведе до того, що НБУ проведе коректування валютного курсу. У держбюджеті на 2013 рік уряд заклав курс долара на рівні 8,5 грн за долар.

У січні прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна не буде витрачати в 2013 р. золотовалютні резерви на підтримку курсу національної валюти. Фінансисти також відзначають, що в першому кварталі 2013 р. значних коливань курсу гривні не буде.

МВФ очікує збереження тенденції на зниження ЗВР і в 2013-2014 рр. Для поповнення резервів Нацбанк планує запустити програму з видобутку золота.

Читайте також: Курс американського долара до гривні - підсумки 2012 року

Проте міжнародні фінансові організації зазначають, що Україна в короткостроковому майбутньому зможе утримувати ЗВР на колишньому рівні тільки завдяки новим зовнішніми запозиченнями. В іншому випадку Києву доведеться витрачати ЗВР на оплату російського газу (близько 1 млрд дол. на місяць) і погашення боргів перед МВФ.