ua en ru

Страйк проти бюджетної економії в Італії: на вулиці вийшли тисячі студентів

Автор: RBC.UA
Кілька тисяч студентів і викладачів сьогодні провели у центрі Риму марш протесту проти бюджетної політики, яку проводить уряд Маріо Монті.

Кілька тисяч студентів і викладачів сьогодні провели у центрі Риму марш протесту проти бюджетної політики, яку проводить уряд Маріо Монті, передає Reuters.

Зокрема, їх невдоволення викликає скорочення бюджетних видатків на освіту.

Представники демонстрантів називають заходи з урізання соціальних статей бюджету антидемократичними. У ході протестів молодь закидала пляшками будівлю міністерства юстиції, однак в цілому акції протесту пройшли без ексцесів. Крім столиці, акції протесту пройшли в Римі, Неаполі, Флоренції, Палермо.

Читайте також: Європа страйкує проти жорстких заходів економії (фото, відео)

Остання велика акція пройшла в містах Італії 14 листопада, в День дій і солідарності, який оголосила Європейська конфедерація профспілок. У цей день по всій країні пройшли страйки, а в Римі студентська акція протесту набула такого масштабу, що поліції довелося застосовувати сльозогінний газ для розгону демонстрантів. Пізніше правоохоронці піддалися громадській критиці за подібні жорсткі дії.

Одна з найбільш незвичайних демонстрацій проти бюджетної політики уряду сталася на початку тижня, в Мілані - на вулиці міста вийшли близько 1000 голів муніципалітетів, які загрожували Монті масової відставкою у разі продовження політики жорсткої економії.

Читайте також: В Італії працівники громадського транспорту проводять добовий страйк

Раніше, на початку жовтня ц.р. італійські працівники громадського транспорту провели добовий страйк, вони вимагали підвищення зарплати і поліпшення умов праці. У Римі працювали всього кілька рейсів наземного транспорту, метро було закрито на добу.

Уряд Монті, намагаючись знайти вихід з боргової кризи, в якій знаходиться Італія, одночасно підвищив податки і скоротило бюджетні витрати в ряді соціально важливих сфер. Прем'єр зайняв своє крісло рік тому, після відставки Сільвіо Берлусконі. Монті повинен був допомогти Італії подолати важкі для економіки наслідки кризи Єврозони.

Читайте також: Падіння євро обернеться трагедією, - Монті

Відзначимо, в серпні ц.р. італійський прем'єр заявив, що не налаштований згущувати фарби завчасно і взагалі висловив досить оптимістичну думку про те, що в окремо взятій Італії вже видно кінець економічної кризи. "Зараз економіка Італії перебуває у кращому стані, ніж роком раніше", - підкреслив він.

Говорячи про режим жорсткої економії, в якому змушена існувати Італія під керівництвом Монті і його сподвижників по уряду технократів, глава Кабінету міністрів знову виступив на підтримку реформ, що проводяться. При цьому Монті зазначив, що ніхто і ніколи не обіцяв італійцям негайного ефекту від даних реформ.

Читайте також: Єврозона знову впала в рецесію

У той же час глава Кабінету міністрів заявив, що першочергова мета режиму бюджетної дисципліни - зниження дохідності держоблігацій Італії. У цьому питанні Монті оголосив про досягнення бажаного ефекту - прибутковість італійських бондів падає швидше, ніж очікувалося.

Італія - ​​одна із країн, які сильніше за інших зазнали дії фінансової кризи. Нагадаємо, що 23 липня на європейських торгових майданчиках були припинені торги акціями італійських банків через найсильніше падіння котирувань. У той же день прибутковість держоблігацій італійського уряду терміном обігу 10 років протестувала позначку в 6,37%.

Раніше, 17 липня ц.р. міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило довгострокові кредитні рейтинги 13 банків Італії. Крім того, Standard & Poor's знизило рейтинги 15 італійських банків.

Незважаючи на малий рівень заборгованості італійських домогосподарств і розвинутий сектор малого та середнього підприємництва, Італія має велику зовнішню заборгованість. За підрахунками економістів, вона вже перевищує 118% ВВП і складає близько 2,2 трлн євро. Італійський уряд ухвалив додаткову програму скорочення бюджетних витрат на 4,5 млрд євро в поточному році. Цей захід дозволить відкласти підвищення податків на першу половину 2013 р.

Наприкінці червня ц.р. за підсумками саміту Євросоюзу у Брюсселі європейські лідери погодили низку заходів, спрямованих на зниження вартості запозичень Італії та Іспанії.

Також у липні італійський сенат (верхня плата парламенту Італії) ратифікував Європейський стабілізаційний механізм (ESM) і новий бюджетний пакт Євросоюзу (ЄС). Бюджетний пакт ЄС, що передбачає "напівавтоматичне" застосування санкцій відносно країн - членів блоку, які порушують бюджетну дисципліну, підписали 25 з 27 членів ЄС.

Нагадаємо, раніше Міжнародний валютний фонд (МВФ) опублікував доповідь, в якій говориться, що економіка Італії залишається вразливою і її перспективи сильно залежать від загальної ситуації в єврозоні. На думку МВФ, хоча Італія і проводить ряд необхідних реформ для відновлення зростання, більш глибока інтеграція в зоні євро буде мати вирішальне значення для забезпечення стабільності країни. Глава місії фонду в Італії Кеннет Кан вважає, що італійська економіка продовжить скорочуватися в цьому році через заходи жорсткої економії і глобальний спад. Зростання ВВП в цьому році знизиться приблизно на 2%, а на початку 2013 р. почнеться поступове відновлення.