ua en ru

Юлія Тимошенко стала номінантом на Нобелівську премію миру

Автор: RBC.UA
Екс-глава українського уряду Юлія Тимошенко потрапила до списку з 231 номінанта на Нобелівську премію миру 2012 року.

Екс-глава українського уряду Юлія Тимошенко потрапила до списку з 231 номінанта на Нобелівську премію миру 2012 року, повідомляє Associated Press.

У списку 188 осіб, які зробили, на думку Нобелівського комітету, вагомий внесок у боротьбу за мир, а також 43 організації.

Серед найвідоміших діячів, номінованих на премію - екс-Президент США Білл Клінтон, колишній канцлер Німеччини Гельмут Коль, туніський Президент Монсеф Марзукі, а також американський військовий аналітик Бредлі Меннінг, який співпрацював із Wikileaks і постав перед американським судом. Також до списку потрапила російська правозахисниця Світлана Ганнушкіна.

До списку претендентів також потрапив міжарабський телеканал "Аль-Джазіра", що активно висвітлює події "арабської весни" і має прозахідну позицію.

Лауреатів премії назвуть у грудні.

Нобелівську премію миру 2011 року отримали Президент Ліберії Еллен Джонсон Серліф, ліберійська правозахисниця Леймах Гбвоі, а також єменська активістка "арабської весни" Таваккул Карман.

Відзначимо, Печерський районний суд Києва 11 жовтня 2011 р. засудив Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 р. Нині екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській жіночій виправній колонії у Харкові. Відносно Тимошенко триває розслідування щодо вчинення двох інших злочинів, а саме організації ухилення від сплати понад 10 млн грн податків і замах на розтрату чужого майна - коштів державного бюджету в сумі 405,5 млн дол. У грудні 2011 р. Шевченківський суд Києва заарештував вже ув'язненого екс-прем'єра ще раз - у справі про фінансові порушення ЄЕСУ.

Ситуація з кримінальним переслідуванням Тимошенко різко погіршила відносини України із США і ЄС, які назвали переслідування колишнього прем'єра політично мотивованим і неодноразово закликали звільнити її.

Нобелівська премія миру вручається щорічно в Осло за досягнення в галузі зміцнення миру. Традиційно церемонія нагородження лауреатів проходить в день смерті Альфреда Нобеля - 10 грудня. Розмір грошової винагороди складає 10 млн шведських крон (1,49 млн дол. США).