ua en ru

Японія запустила в космос два супутники для спостереження за Землею

Автор: RBC.UA
Японія здійснила запуск ракети-носія Н-2А, яка повинна буде вивести на навколоземну орбіту два розвідувальних супутники. Старт космічного корабля відбувся 27 січня з космічного центру на острові Танегасіма, передає телеканал NHK. Шпигунський супутник повинен виявити, чи здійснює Північна Корея випробування військових ракет і ядерної зброї.

Японія здійснила запуск ракети-носія Н-2А, яка повинна буде вивести на навколоземну орбіту два розвідувальних супутникм. Старт космічного корабля відбувся 27 січня з космічного центру на острові Танегасіма, передає телеканал NHK.

Читайте також: Астрономи NASA відкрили найбільшу спіральну галактику

Перший із супутників призначається для стеження за земною поверхнею в умовах підвищеної хмарності і вночі. Функціонал другого полягає у здатності розрізняти об'єкти протяжністю близько метра, по суті він є експериментальною системою оптичного спостереження.

Супутник із системою радарного моніторингу на борту може здійснювати спостереження цілодобово, а також в умовах хмарної погоди, повідомляє ВВС.

У планах японської влади - запуск ще 6 супутників протягом найближчих 5-10 років. На даний час Країна висхідного Сонця має лише чотири керованих апарати на земній орбіті.

У Токіо зазначають, що супутники знадобляться Японії, зокрема, для того, щоб стежити за діями північнокорейських військових.

Раніше повідомлялося, що шпигунський супутник Японії повинен виявити, чи здійснює Північна Корея випробування військових ракет і ядерної зброї.

Читайте також: Японія готується до перехоплення ракети КНДР

Міністерство закордонних справ Північної Кореї агресивно сприйняли цей жест Японії і заявили, що тепер і мови жодної не може бути про діалог, направлений на скасування спорудження і використання ядерної зброї.
За словами представників Японського космічного агентства, їх новий супутник буде здатний з висоти декількох сотень кілометрів помічати невеликі об'єкти на Землі та ідентифікувати їх за допомогою своїх точних бортових інструментів.

Представники космічного агентства Північної Кореї запевняють, що запуск їх ракети, здійснений 12 грудня 2012 р., був абсолютно мирним і не переслідував жодних військових цілей, однак більшість космічних агентств, у тому числі японське, впевнені, що 12 грудня Північна Корея проводила запуск балістичної ракети з метою провести її випробування.

Офіційний Токіо розгорнув програму запуску розвідувальних супутників після того, як у 1998 р. Північна Корея провела випробування своєї ракети, яка пролетіла над територією Японії.

Відносини Японського і Північнокорейського космічних агентств значно погіршилися після космічного запуску 12 грудня 2012 р. Нагадаємо, генеральний секретар ООН Пан Гі Мун засудив запуск ракети "Инха-3" Корейською народно-демократичною республікою, здійснений вранці 12 грудня із західного узбережжя країни.

Читайте також: КНДР здатна запустити ракету, що досягає США, - Міноборони Південної Кореї

Зазначимо, що свою стурбованість у зв'язку із запуском КНДР балістичної ракети дальнього радіусу дії із супутником на борту висловила також і Україна.

Офіційний Київ, зокрема, закликав Пхеньян "надалі утримуватися від подібних кроків, повернутися до виконання відповідних резолюцій РБ ООН, а також відновити багатосторонній діалог у рамках шестисторонніх переговорів як оптимальний канал для розблокування проблемних питань".