ua en ru

ВР скоротила перелік бланків суворої звітності, виборчі бюлетені зберегли статус

Автор: RBC.UA
Верховна Рада (ВР) України прийняла в першому читанні в цілому як закон законопроект № 11035, згідно з яким пропонується скасувати бланки суворої звітності.

Верховна Рада (ВР) України прийняла в першому читанні в цілому як закон законопроект № 11035, згідно з яким пропонується скасувати бланки суворої звітності. "За" законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виготовлення документів і бланків документів суворого обліку чи звітності" проголосувало 234 народних депутати з мінімально необхідних 226.

Варто відзначити, що нардепи не виключили з переліку бланків суворої звітності бюлетені для голосування як на президентських виборах так і на виборах у ВР і місцеві ради.

Читайте також: Організаційно-технічні проблеми з проведенням парламентських виборів потрібно усунути, - Янукович

"Виготовлення документів, бланків документів суворого обліку (суворої фінансової звітності, суворої звітності) є витратною процедурою, яка до того ж підлягає ліцензуванню. Це впливає на вартість відповідного документа або бланка документа та вартість послуг, що включають видачу таких документів." Відповідні витрати нерідко є невиправданими, оскільки не гарантують порівнянної захисту від протиправних посягань на права або власність кінцевого споживача, використовуючи при цьому як публічні, так і приватні ресурси" -, йдеться в пояснювальній записці до закону.

Після набрання чинності законом в силу бланками суворої звітності, зокрема, перестають бути ліцензії у сфері використання ядерної енергії, бланк протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу, ліцензії на виготовлення бланків цінних паперів, бланки виписок з Єдиного госрееста, а також поліс обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності.

Читайте також: Кабмін пропонує скасувати бланки суворої звітності

Варто відзначити, що ще 17 вересня ц.р. голова ВР Володимир Литвин заявляв, що найближчим часом парламент не планує виключати виборчий бюлетень зі списку документів суворої звітності. Він нагадав також, раніше висловлену ним позицію про те, що парламент повинен утриматися від ухвалення законів, які вносили б зміни до закону про вибори народних депутатів до тих пір, поки не мине 28 жовтня.

"Я вважаю, що закон (про вибори народних депутатів) ми не повинні чіпати і бюлетені не повинні друкуватися в кожному дворі і бюлетені повинні зберігатися як мінімум 5 років, поки не відбудуться наступні вибори. Я думаю, що це буде однією з гарантій демократичний виборів в українському вимірі", - зазначив тоді Литвин.

Раніше представники опозиції повідомляли, що парламентська більшість має намір внести зміни до виборчого законодавства, зокрема, виключити із закону про вибори народних депутатів пункт про те, що виборчі бюлетені є бланками суворої звітності.

По темі: Міністерство юстиції пропонує скасувати бланки суворої звітності

Нагадаємо, Кабінет міністрів України на засіданні 25 липня затвердив проект закону про скасування бланків суворої звітності, розроблений Мін'юстом. Як повідомляв Міністр юстиції Олександр Лавринович пропоновані зміни спрямовані на спрощення та здешевлення процедур, пов'язаних з реалізацією прав, свобод і обов'язків громадян, та посилення прозорості здійснення таких процедур. Відповідну пропозицію Міністерство юстиції України оприлюднило ще 14 червня ц.р.

Відзначимо, в травні ц.р. глава Держкомпідприємництва України Михайло Бродський заявив, що Кабінет міністрів України скоротив кількість бланків суворої звітності з 485 до 63. Також Бродський додав, що уряд доручив Міністерству юстиції переглянути весь перелік документів суворої звітності "і все зайве, ускладнює життя бізнесу, скасувати. Тобто виписок з рахунків, реєстрів та інших бюрократичних папірців вже не буде. Це перемога".

Нагадаємо, в квітні ц.р. Лавринович повідомив, що Кабінет міністрів України скасував обов'язковий голографічний захист марок акцизного збору. За словами міністра, постанова Кабміну була ухвалена у зв'язку з тим, що на сьогодні відносини, пов'язані із застосуванням обов'язкового голографічного захисту документів і груп товарів, більше не є предметом державного регулювання.

За словами Лавриновича, скасування обов'язкового голографічного захисту зменшить фінансове навантаження на суб'єктів господарювання, які на сьогодні, застосовують голографічний захист документів і продукції в обов'язковому порядку.

Як раніше повідомляв голова Держкомпідприємництва України Михайло Бродський, в Україні вартість документів суворої звітності складає близько 8 млрд грн в рік.

В серпні 2011 р. Міністерство фінансів України видало ліцензію державному підприємству "Поліграфічний комбінат "Україна" на провадження господарської діяльності з виготовлення бланків цінних паперів та документів суворої звітності.