ua en ru

Влада Сирії арештувала лідерів повстанців

Автор: RBC.UA
Влада Сирії повідомила про арешт лідерів озброєних груп, що організували недавно напад на співробітників сил безпеки на півночі країни.

Влада Сирії повідомила про арешт лідерів озброєних груп, що організували недавно напад на співробітників сил безпеки на півночі країни, повідомляє радіо "Свобода".

У п'ятницю сирійські війська блокували кілька північних районів, у тому числі місто Джиср-еш-Шугур, де днями, за офіційними даними, внаслідок озброєних нападів загинули 120 поліцейських.

У сирійських містах тривають масові антиурядові виступи. За останню добу загинули понад 30 осіб. Повідомляють, що сирійські війська використали танки і вертольоти під час придушення акцій протесту в північних провінціях.

США різко засудили дії влади Сирії, і заявили, що мають намір підтримати проект резолюції Ради Безпеки ООН з критикою систематичного порушення прав людини в цій країні.

Проект резолюції Радбезу ООН з критикою систематичного порушення прав людини у Сирії був запропонований Німеччиною, Францією, Великобританією та Португалією.

Китай і Росія, мають право вето в Радбезі, проте, виступають проти офіційного засудження дій сирійської влади. Влада в Дамаску застерегла ООН від втручання у внутрішні справи Сирії. Такий крок лише надихне "терористів і екстремістів" ще більш дестабілізувати ситуацію в країні, попередив глава МЗС Сирії Валід Муаллем в посланні до генерального секретаря ООН Пан Гі Муна.

В кінці квітня 2011 р. РБ ООН вже розглядав проект резолюції щодо Сирії, здатної легітимізувати нову військову операцію на Близькому Сході. Тоді вона не була прийнята через позиції Росії, Китаю (двох країн, що володіють правом вето в РБ) і Лівану.

З середини березня 2011 р. у Сирії тривають масові заворушення, викликані аналогічними заворушеннями в інших країнах Близького Сходу та Північної Африки. Учасники заворушень вимагають відставки президента Башара Асада та проведення політичних реформ.

Сирійська влада жорстко присікає несанкціоновані акції протесту з допомогою армійських підрозділів. У число каральних заходів входить також відмова у медичній допомозі. Правозахисні організації заявляють, що з початку заворушень у ході вуличних безладів було вбито понад 1 тис. осіб. У свою чергу сірійське керівництво заявляє, що серед убитих - чимало поліцейських і військовослужбовців урядової армії.