ua en ru

У Тріполі судять 20 українців, нібито воювали на стороні Каддафі

Автор: RBC.UA
У Військовому суді Тріполі вчора, 4 квітня, відбулося перше судове засідання над 20 громадянами України, яких у серпні 2011 р. затримали за підозрою в участі у військових діях на боці Муаммара Каддафі. Про це повідомив прес-секретар Міністерства закордонних справ (МЗС) України Олександр Дикусаров.

У Військовому суді Тріполі вчора, 4 квітня, відбулося перше судове засідання над 20 громадянами України, яких у серпні 2011 р. затримали за підозрою в участі у військових діях на боці Муаммара Каддафі. Про це повідомив прес-секретар Міністерства закордонних справ (МЗС) України Олександр Дикусаров, передає радіо "Свобода".

"Їм висунули обвинувачення в роботі з відновлення військової техніки. Українці своєї провини не визнали й укотре повідомили, що приїхали до Лівії з метою обслуговування нафтових об'єктів", - розповів він.

За словами Дикусарова, на першому судовому засіданні були присутні українські дипломати, і надалі вони готові "максимально сприяти українським громадянам для досягнення позитивного результату".

Речник МЗС повідомив, що наступне судове засідання відбудеться 9 квітня.

Нагадаємо, у вересні 2011 р. стало відомо про затримання в Лівії понад 20 громадян України - цивільних фахівців, які прибули для роботи на об'єктах нафтової промисловості. Понад півроку лівійські повстанці тримали громадян України під арештом попри те, що їхню провину не було доведено.

У березні трьох громадян України зусиллями українських дипломатів було звільнено з лівійського полону, інших лівійські повстанці і надалі утримували під вартою.

1 вересня ц.р. Україна визнала Перехідний національна рада (ПНС) Лівії єдиним законним представником лівійського народу. У МЗС зазначили, що протягом конфлікту його боку намагалися не допускати порушення прав громадян України.

Наприкінці серпня 2011 р., голова комісії Африканського союзу Жан Пінг повідомив, що за наявними відомостями, лівійські опозиціонери безладно убивають чорношкірих в країні, тому що не розрізняють працівників-мігрантів і найманих військовослужбовців, які воювали на боці полковника Муаммара Каддафі. Він уточнив, що це одна з причин, чому Африканський союз не визнає Перехідний національна рада Лівії в якості тимчасового уряду.

За його словами, опозиціонери "вбивають нормальних робочих", приймаючи їх за військових найманців. Пінг закликав повстанців бути більш уважними.

Громадянська війна в Лівії спалахнула на тлі подій "арабської весни" в березні 2011 р. Проти режиму полковника Каддафі, засновника Лівійської Джамахірії, почалося повстання в місті Бенгазі та інших населених пунктах сходу країни. Пізніше в рамках резолюції ООН заколотників підтримала авіація НАТО.

В кінці серпня 2011 повсталим за підтримки збройних сил ряду брали участь в операції держав вдалося відбити у військ Каддафі місто Тріполі, а в жовтні 2011 р. впав останній оплот старого режиму - Сирт, де 20 жовтня 2011 р. був захоплений і убитий сам Каддафі.