ua en ru

У Росії сподіваються, що Україна до 2015 року буде в Митному союзі

Автор: RBC.UA
Росія розраховує, що до 2015 року Україна увійде до Митного союзу (МС). Про це заявив помічник Президента РФ Сергій Глазьєв (на фото) на зустрічі довірених осіб Президента РФ Володимира Путіна з керівництвом Адміністрації Кремля, членами Кабміну та парламентарями.

Росія розраховує, що до 2015 року Україна увійде до Митного союзу (МС). Про це заявив помічник Президента РФ Сергій Глазьєв (на фото) на зустрічі довірених осіб Президента РФ Володимира Путіна з керівництвом Адміністрації Кремля, членами Кабміну та парламентарями.

"Ми ведемо велику роботу з Україною, намагаючись переконати українське керівництво увійти в Митний союз", - сказав Глазьєв, повідомляє "ТСН". За його словами, Україна вже співпрацює з Митним союзом у низці галузей. Однак більше зблизитися об'єднанню з Києвом поки не вдалося.

"Україна активно взаємодіє з нами по ряду секторальних напрямків, насамперед це стосується військово-промислового комплексу, авіабудування, агропромислового комплексу. Але поки просунутися по шляху включення її до Митного союзу нам не вдається. Будемо сподіватися, що до 2015 року і це завдання буде вирішено", - додав Глазьєв.

Читайте також: Для Росії, як і раніше, актуальна проблема "помаранчевих революцій" за кордоном, - Радбез РФ

Нещодавно перший заступник глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова заявила, що розвиток співпраці з Митним союзом дасть Україні додаткові кредитні можливості. У свою чергу в.о. прем'єр-міністра Микола Азаров зазначив, що український уряд вивчає можливість приєднання до певних договорів Митного союзу.

У свою чергу держсекретар США Хіларі Клінтон зазначає, що придушення опозиційних настроїв в країнах Східної Європи і Середньої Азії може призвести до нової "радянізації" цих держав. За її словами, процес "радянізації" може бути представлений під такими назвами, як "Митний союз" або "Євразійський союз". "Не можна допустити помилку. Ми знаємо, що є метою, і ми намагаємося знайти ефективний спосіб уповільнити або запобігти цей процес", - заявила Клінтон.

Читайте також: США побоюються "радянізації" в країнах Східної Європи та Середньої Азії

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович заявляв, що Україна повинна приєднатися до деяких положень Митного союзу, інакше вона багато чого втратить в економічному плані. За словами глави держави, тему взаємодії України з МС він обговорив з російським колегою Володимиром Путіним в рамках саміту глав держав-членів СНД. Янукович зазначив, що це питання не політичне, а "питання виживання".

Читайте також: Україна і МС домовилися про підготовку експертами плану по мінімізації взаємних торгових бар'єрів

Крім того, як заявив Янукович, не тільки економічні інтереси України постраждають, якщо вона не буде рахуватися з деякими положеннями МС, але й це об'єднання також постраждає від відсутності України.

Водночас в ЄС вважають, що Україна повинна зробити вибір між Митним союзом і Євросоюзом. Зокрема, на думку Президента Польщі Броніслава Коморовського одночасно два сценарії інтеграції реалізовувати неможливо.

Читайте також: Україна обережно ставиться до відносин з Митним союзом

На думку колишнього генерального секретаря НАТО, колишнього високого представника ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки, члена наглядової ради Ялтинської європейської стратегії Хав'єра Солани, у разі вступу в Митний союз (МС), Україні буде складніше вести переговори з Європейським союзом (ЄС).

Нещодавно перший віце-прем'єр України Валерій Хорошковський назвав незаконним можливий вступ України в Митний союз Єдиного економічного простору (Росія, Білорусія, Казахстан). На його думку, Київ два роки тому закріпив напрямок на євроінтеграцію, і в цьому контексті вступ до МС знаходиться поза законом.

Читайте також: Думка окремих віце-прем'єрів по Митному союзу не є офіційною позицією України, - Азаров

Зазначимо, влітку поточного року Азаров заявив, що Україна дуже обережно ставиться до відносин з Митним союзом. Після цього джерела, знайомі із ситуацією і ходом переговорів заявили, що Путін поставив Януковичу ультиматум, - якщо в двомісячний термін Київ не погодиться вступити до Митного союзу, його чекає охолодження торговельних відносин.

Читайте також: На Україну чекає небувале охолодження торговельних відносин з РФ, якщо вона не вступить до МС

Експерти вважають, що приєднання України до Митного союзу і Єдиного економічного простору (ЄЕП) Російської Федерації, Білорусії і Казахстану дасть збільшення інтеграційного ефекту до 773 млрд дол, що становить близько третини сумарного ВВП чотирьох держав. При цьому приріст ВВП України оцінюється в 34% сучасного рівня ВВП.

Митний союз у рамках Євразійського економічного співтовариства - форма торговельно-економічної інтеграції Білорусії, Росії та Казахстану, що передбачає єдину митну територію, в межах якої у взаємній торгівлі товарами не застосовуються мита та обмеження економічного характеру, за винятком спеціальних захисних, антидемпінгових і компенсаційних заходів.