ua en ru

У Мексиканській затоці через шторм евакуюють персонал з нафтоплатформі

Автор: RBC.UA
Через наближення шторму нафтові компанії, які ведуть видобуток в Мексиканській затоці, приступили до часткової евакуації персоналу з платформ. Зокрема, до виводу всього допоміжного персоналу приступили Anadarko Petroleum і Murphy Oil. Однак видобуток вуглеводнів не зупинено.

Через наближення шторму нафтові компанії, які ведуть видобуток в Мексиканській затоці, приступили до часткової евакуації персоналу з платформ, повідомляє Fox News. Зокрема, до виводу всього допоміжного персоналу приступили Anadarko Petroleum і Murphy Oil. Однак видобуток вуглеводнів не зупинено.

На даний момент Національний центр контролю ураганів США підвищив до 80% вірогідність того, що шторм, що бушує в Мексиканській затоці в 175 км на північ від півострова Юкатан, протягом 48 годин може посилитися до тропічного циклону. За оцінками метеорологів, маршрут руху шторму, швидше за все, пройде через нафто- і газовидобувні райони на шельфі затоки.

"Якщо погода продовжить погіршуватися, а шторм почне рухатися в напрямку наших платформ, компанія готова негайно евакуювати всіх співробітників, які залишився на платформі, і зупинити видобуток, перевівши стан об'єкта в безпечний режим", - йдеться в заяві Anadarko Petroleum.

У ніч на 23 червня ц.р. BHP Biliton оголосила про призупинення робіт на двох своїх платформах у Мексиканській затоці.

У BP, ConocoPhillips, Chevron і Royal Dutch/Shell заявили, що стежать за розвитком ситуації. При цьому об'єкти компаній продовжують функціонувати в штатному режимі, евакуація персоналу не проводиться.

Нагадаємо, навесні 2010 р. на глибоководній нафтовидобувній платформі Deepwater Horizon, яка перебувала під управлінням британського концерну BP, сталася катастрофа, яка за своїми наслідками виявилася найбільшою в історії шельфової видобутку нафти в США. Увечері 20 квітня 2010 р. зі свердловини в Мексиканській затоці стався масштабний викид газу, за яким пішли вибух і пожежа на платформі, що не припинялася близько півтори доби. При вибуху загинули 11 працівників бурової платформи. 22 квітня 2010 р. платформа Deepwater затонула, а з пошкодженої свердловини з величезною швидкістю почала витікати нафта. Витік тривав 87 днів, поки BP зі змінним успіхом намагалася налагодити тимчасову заглушку свердловини. Лише в середині липня витік вдалося зупинити, а у вересні - остаточно законсервувати свердловину. За кілька місяців в Мексиканську затоку вилилося близько 5 млн бар. нафти, що зробило цей витік найбільшої нафтової катастрофою в історії США.