ua en ru

В Ізраїлі впевнені, що Іран завершує створення ядерної зброї

Автор: RBC.UA
В Ізраїлі вважають, що Іран в даний час завершує створення ядерної зброї. Про це повідомляють джерела в уряді Беньяміна Нетаньяху, передає Reuters, посилаючись на ізраїльські ЗМІ.

В Ізраїлі вважають, що Іран в даний час завершує створення ядерної зброї. Про це повідомляють джерела в уряді Беньяміна Нетаньяху, передає Reuters, посилаючись на ізраїльські ЗМІ.

Як повідомляється, останні дані розвідслужб США і Ізраїлю "показують, що ядерна програма Ірану куди розвиненіша, ніж вважають інспектори МАГАТЕ і що зараз Іран готується до створення ядерної зброї".

Офіційного підтвердження даної інформації поки немає. Влада Ізраїлю від коментарів відмовилася. США заявили, що їх остання приблизна оцінка ядерної програми Ірану, згідно з якою Ісламській Республіці потрібні роки для створення ядерної зброї, як і раніше, залишається актуальною.

Раніше в американських та ізраїльських ЗМІ з'явилися повідомлення, що розвідувальні служби США представили вищим членам адміністрації Президента Барака Обами доповідь "Оцінка національною розвідкою ситуації в Ірані" (National Intelligence Estimate on Iran). Документом є об'єднаний звіт розвідслужб США про ситуацію з іранською ядерною програмою.

Раніше сьогодні Нетаньяху розкритикував відвідини генсеком ООН саміту Руху неприєднання в Ірані 30-31 серпня. В свою чергу міністр оборони Ізраїлю Ехуд Барак заявив, що ядерную програму Ірану стає складніше відстежити.

Напередодні Президент США Барак Обама підписав закон про нові санкції щодо Ірану, прийнятий 2 серпня 2012 р. Конгресом США. Відповідно до закону, для американських підприємців вводиться заборона на вчинення будь-якого роду трансакцій з належними до цілого ряду галузей компаніями мусульманської країни.

США, Ізраїль і країни Євросоюзу підозрюють Іран в спробах створити ядерну зброю. Американська розвідка не сумнівається, що Іран здатний створити ядерну зброю, і нарощує потужності для збагачення урану, які при бажанні можуть бути використані для створення ядерних боєголовок. Водночас, розвідка впевнена, що Іран не стане самостійно починати або провокувати військовий конфлікт.

Іранський уряд заявляє, що ядерна програма носить виключно мирний характер і направлена на забезпечення країни електроенергією.

Як повідомлялося, з 1 липня ц.р. вступило в силу ембарго Євросоюзу на імпорт іранської нафти. Чи не єдиним, хто підтримує Іран в конфлікті з ЄС та іншими країнами, залишається Президент Венесуели Уго Чавес. У червні під час зустрічі з президентом Ірану Махмудом Ахмадінеджадом він розкритикував санкції проти Ісламської Республіки. За словами Президента Венесуели, Тегеран може розраховувати на допомогу і підтримку венесуельського народу. Чавес не став уточнювати, про які конкретні кроки Каракаса може йти мова.

У листопаді 2011 року Президент Ізраїлю Шимон Перес заявив, що його країна не виключає можливості нанесення авіаударів по Ірану.

Переконати Іран відмовитися від збагачення урану намагається і Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), але безуспішно. 8 червня ц.р. МАГАТЕ заявило, що чергове коло перемовин з Іраном на тему його ядерної програми не закінчилося домовленістю про широкі можливості інспектування іранських ядерних об'єктів. На початку червня місії США в МАГАТЕ повідомили, що Іран володіє запасами низькозбагаченого урану, яких досить для створення декількох ядерних бомб. Крім того, останній квартальний звіт МАГАТЕ свідчить про те, що Тегеран як і раніше відмовляється надавати всю інформацію про свою ядерну програму.

Ситуація навколо ядерної програми Ірану загострилася після того, як МАГАТЕ раніше повідомило, що Тегеран вів розробки ядерної зброї. Країни Заходу ввели проти Ісламської республіки санкції, на що Тегеран пригрозив перекрити Ормузьку протоку, через який проходить до 40% світового імпорту нафтопродуктів. 3 лютого Верховна лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї заявив, що Ісламська республіка продовжить розвивати свою ядерну програму, незважаючи на санкції та погрози Заходу.