ua en ru

Україна веде переговори про отримання статусу спостерігача при МС, - Азаров

Автор: RBC.UA
Україна веде переговори про отримання статусу спостерігача при Митному союзі. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров на прес-конференції.

Україна веде переговори про отримання статусу спостерігача при Митному союзі. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров на прес-конференції.

"Ми ведемо переговори про такий формат співпраці, при якому Україна стане спостерігачем при Митному союзі. Що це означає? Це означає, що наш представник, а ми створимо представництво при МС, буде брати участь в ухваленні рішення з правом дорадчого голосу, тобто він не братиме участі у самому прийнятті рішення, але у нього буде право висловити нашу позицію ...

Що нам дає можливість на будь-якому етапі коректувати це рішення? Така форма участі зберігає за Україною суверенітет прийняття рішення, ми ніколи не підемо на прийняття рішення, невигідного для нас ... Домовилися ще про важливе принципі: ми не претендуємо на преференції, але давайте будемо діяти так, щоб не було ніяких дискримінаційних заходів у взаємній торгівлі між нашими країнами"- сказав Азаров.

Україна раніше наполягалп на співпраці з МС у форматі "3 +1", проте Російська сторона заявляє, що така форма неприйнятна. Про це, зокрема вчора заявив прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв.

Раніше повідомлялося, що після зустрічі Президентів України і Росії Віктора Януковича і Володимира Путіна 4 березня уряди обох країн отримали завдання знайти формулу співпраці України з Митним союзом (МС), прийнятну для обох сторін. Як повідомляли джерела "Дзеркала тижня. Україна", запропонована українською стороною формула "3 +1" не розглядалася як раніше відкинута російською стороною.

Читайте також: Приєднання України до Митного союзу за системою "3 +1" неможливе, - Медведєв

За інформацією видання, в результаті консультацій на рівні робочих груп була досягнута домовленість про "асоційоване членство" України в МС. Передбачалося, що цей формат надасть Україні доступ до всіх документів Митного союзу, а також можливість для її представників вивчати практику прийняття рішень в ТС, присутнім на всіх засіданнях органів ТЗ в якості спостерігачів - без права голосу.

За словами джерела в Кабміні, створення нового формату співпраці дасть Росії можливість не тільки наблизити до ТЗ Україну, але й вирішити проблему Киргизії, яка бажає вступити до МС, але мало цікава для Москви, і Таджикистану, який Москва хотіла б бачити в МС, але згоди Душанбе поки не отримала.

Що ж стосується України, то, за словами джерела, "її асоційоване членство буде розраховане мінімум на два роки, по закінченні яких Київ повинен буде ухвалити остаточне рішення щодо можливості повноцінного членства в Митному союзі".

Читайте також: Україна продовжує наполягати на відносинах з МС у форматі "3+1", - МЗС

Як відомо, раніше Президент Віктор Янукович заявив, що коли будуть досягнуті домовленості в газових питаннях з Росією і щодо формату співпраці в Митному союзі, вони стануть публічними. Він також заявляв, що формат співробітництва України з країнами Митного союзу повинен визначатися в ході чотиристоронніх переговорів за участю всіх країн-членів об'єднання. Янукович заявляв, що Україна відстала від ТЗ в плані створення нормативно-правової бази.

Читайте також: Штефан Фюле в Києві - одночасна інтеграція України з ЄС і іншими об'єднаннями неможлива (фото)

У Митний союз на сьогодні входять Росія, Казахстан і Білорусь. Відзначимо, головною противагою інтеграції в ТС для України є євроінтеграція і зона вільної торгівлі з Євросоюзом. У листопаді на саміті у Вільнюсі очікується підписання угоди про асоціацію України з ЄС, що включає створення зони вільної торгівлі. У Європі наполягають, що одночасна інтеграція України в кілька міждержавних об'єднаннях неможлива.