ua en ru

Україна сьогодні святкує День Конституції

Автор: RBC.UA
В Україні сьогодні святкують 16-річчя Конституції країни.

В Україні сьогодні святкують 16-річчя Конституції країни.

Сьогодні в Києві на Майдані Незалежності сьогодні в 18:30 в зв'язку з Днем Конституції відбудеться святковий концерт "День Конституції України. Вітаємо по-європейськи". На концерті виступлять Олег Скрипка, гурти "ТІК", "Mad Heads XL" та "Козак систем".

Зі зверненням в честь свята вже виступив Президент Янукович.

"Шістнадцять років тому молода українська держава прийняла Конституцію - Основний закон нашої країни. Він закріпив статус України як незалежної, демократичної і правової держави. Країни, в якій найвищою цінністю є людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпеку.

Динамічний розвиток України і світу ставить перед нами нові завдання. Зараз забезпечення принципів, гарантованих Основним законом, неможливе без змін в окремих положеннях Конституції. Ці зміни повинні стати базою для розвитку демократичних інститутів, ефективної судової реформи, розвитку місцевого самоврядування. Модернізація Конституції необхідна для наближення нашої країни до європейських норм у всіх сферах життя.

Оновлення Основного закону - це, фактично, основа нашої сучасної держави. Це - фундамент модернізації країни і наш борг перед майбутніми поколіннями ", - йдеться в спілкуванні Президента.

28 червня 1996 р. Верховна Рада Україна прийняла нову Конституцію України - першу Конституцію незалежної держави. Депутати працювали над проектом, залишаючись в сесійному залі всю ніч з 27 на 28 червня.

Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону є державним святом - Днем Конституції України.

8 грудня 2004 р. ВР затвердила закони про внесення змін до Конституції. В той же день Президент Кучма підписав документ.

Закон про внесення змін до Конституції (про політичну реформу) передбачав перехід від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської форми правління, формування уряду коаліцією депутатських фракцій, продовження терміну повноважень Верховної Ради до 5 років.

30 вересня 2010 КСУ визнав неконституційною політичну реформу 2004 роки.

Нині продовжується робота над черговою зміною головного закону країни. Проект закону, розроблений створеної Президентом Януковичем Конституційною асамблеєю надійде до ВР на початку 2014 року. Про це заявив голова Конституційної асамблеї Леонід Кравчук.

Конституційна асамблея створена указом Президента як спеціальний допоміжний орган при главі держави. Головною метою Конституційної асамблеї є підготування законопроектів про внесення змін до Конституції. Головою Конституційної асамблеї призначений Леонід Кравчук - Президент України в 1991-1994 роках.

Конституційна асамблея складається з 94 осіб. Серед них представники депутатських фракцій і груп у парламенті, політичних партій, Національної академії наук України, національних галузевих академій та академічних наукових установ, інших наукових установ і вищих навчальних закладів, профільних громадських організацій та незалежних експертно-аналітичних центрів.

До складу асамблеї навідріз відмовилася входити опозиція. Як заявив 18 травня ц.р. заступник голови партії "Батьківщина" Сергій Соболєв, Конституційна асамблея в принципі не може існувати як орган, який може готувати зміни до Конституції, тому що зміни в Конституцію може вносити виключно ВР.

На думку Кравчука, незважаючи на те, що квота опозиції в Конституційної асамблеї не заповнена, це "не є приводом для сумніву в легітимності цього органу".