ua en ru

Україна і Кіпр ліквідували подвійне оподаткування

Автор: RBC.UA
У рамках офіційного візиту Президента України Віктора Януковича до Республіки Кіпр відбулася церемонія підписання двосторонніх документів. У присутності глав двох держав було підписано низку українсько-кіпрських документів.

У рамках офіційного візиту Президента України Віктора Януковича до Республіки Кіпр відбулася церемонія підписання двосторонніх документів. У присутності глав двох держав було підписано низку українсько-кіпрських документів. Про це повідомляє прес-служба Президента України.

Серед інших документів, була підписана Конвенція про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи і майно замінить чинну нині угоду між урядами Кіпру та колишнього СРСР про уникнення подвійного оподаткування від 29 жовтня 1982 року, яке сприятиме вдосконаленню договірно-правової бази торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва між Україною та Кіпром.

Читайте також: Кабмін схвалив проект конвенції між Кіпром та Україною, яка ліквідує офшори

Набуття чинності конвенції має збільшити надходження до державного бюджету України та зупинити неконтрольований відплив українського капіталу на Кіпр. Зокрема, конвенцією встановлюються ставки оподаткування дивідендів, процентів, роялті та відчуження майна (на відміну від сьогодні діючої угоди, яке містить практично нульові ставки).

Конвенцію про уникнення подвійного оподаткування та попередження ухилень стосовно податків на доходи український уряд схвалив 5 листопада, а Президенти двох країн домовилися про ліквідацію подвійного оподаткування під час візиту Дімітріса Хрістофіаса до Києва в липні 2012 р.

До цього моменту між Україною і Кіпром діяла угода про уникнення подвійного оподаткування, підписана ще в часи СРСР. Це дозволяло українським компаніям мінімізувати податки.

Читайте також: Україна і Кіпр домовилися про ліквідацію подвійного оподаткування

Раніше, в червні Верховна Рада відмовлялася включати до порядку денного законопроект № 8498, яким пропонували денонсувати угоду з Кіпром про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна. За збереження "кіпрського офшору" висловлювався і прем'єр-міністр України Микола Азаров. "Йти по шляху односторонніх дій наш уряд не буде. Ми не збираємося ні з Кіпром, ні з іншими країнами Євросоюзу розмовляти мовою ультиматумів", - заявляв Микола Азаров. ще два роки тому. Прем'єр-міністр підкреслював, що в світі існує більше 50 офшорних зон і "штучне привернення уваги до однієї країни відволікає нашу увагу від загальної проблеми офшорів".

Зазначимо, що Кіпр вже п'ять років займає перше місце за обсягом інвестицій в Україну та з України. Так, в I півріччі 2012 р. обсяг інвестицій з Кіпру в Україну становив 14 млрд 521,5 млн дол.