ua en ru

Україна та ЄС завершили обробку тексту угоди про зону вільної торгівлі

Автор: RBC.UA
Україна і Європейський союз завершили обробку тексту угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ). Про це заявив міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко сьогодні під час зустрічі з представниками профспілок виробничої сфери, передає кореспондент РБК-Україна.

Україна і Європейський союз завершили обробку тексту угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ). Про це заявив міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко сьогодні під час зустрічі з представниками профспілок виробничої сфери, передає кореспондент РБК-Україна.

"Зі сторони міністерства ми закінчили обробку англійського документу. Є всі підстави, що до кінця року буде завершений технічний переклад всіма мовами країн членів ЄС, і завершення технічної роботи буде виконано", - сказав Порошенко.

Відзначимо, товарообіг між Україною та Європейським союзом за 2012 рік перевищить 30 млрд дол. На думку голови Державної митної служби України Ігоря Калєтніка, підписання угоди про ЗВТ з ЄС буде сприяти збільшенню товарообігу України і ЄС. "Сьогодні митниця України динамічно реформується відповідно до міжнародних, насамперед, європейських норм", - заявив він.

Читайте також: Товарообіг між Україною і ЄС за 2012 перевищить 30 млрд дол

Як відзначав радник Президента, керівник головного управління з питань міжнародних відносин АП Андрій Гончарук, на відміну від традиційних зон вільної торгівлі, ЗВТ України з ЄС передбачає окремі секторальні положення; лібералізує весь комплекс наших економічних відносин шляхом зниження і скасування тарифів для всіх видів товарів; забезпечує з певними перехідними періодами спрощення руху послуг, капіталу і робочої сили, гармонізацію технічного законодавства для зняття технічних бар'єрів, регулювання таких сфер державної політики, як конкурентна політика та корпоративне управління, поліпшення бізнес-клімату з подальшим збільшенням обсягу інвестицій.

У свою чергу голова ради директорів компанії KSG Agro Сергій Касьянов вважає, що зона вільної торгівлі з Європейським союзом відкриє великі перспективи для українських сільгоспвиробників. "Ринок Європейського союзу на сьогоднішній день практично закритий, оскільки діють квоти. Якщо підпишуть угоду про зону вільної торгівлі з ЄС - це буде велика перспектива для сільгоспвиробників", - сказав Касьянов. За його словами зона вільної торгівлі вигідна не тільки Україні, але і не в меншій мірі Європейському союзу. "Я думаю, що життя їх примусить відкрити ринки, це потрібно не тільки нам, але і їм. Об'єктивно вони зацікавлені ... Це їхній стратегічний інтерес", - сказав він.
Підкресливши при цьому, що ЗВТ з ЄС забезпечить для України мільярдні припливи капіталу.

Читайте також: Економічні втрати для України від ЗВТ з ЄС перевершують гіпотетичні вигоди, - Віктор Медведчук

Як повідомлялося, 19 липня ц.р. у Брюсселі Україна і Євросоюз парафували угоду про ЗВТ. Таким чином, Україна та ЄС завершили технічний процес узгодження розділу Угоди про асоціацію зі створення поглибленої та всеохопної ЗВТ. Парафована була еталонна англійська версія, далі піде переклад тексту українською мовою і мовами країн Євросоюзу.

Читайте також: Звернення України до СОТ з приводу митних ставок не зашкодить переговорам про створення ЗВТ з ЄС, - П'ятницький (відео)

Пізніше в липні Порошенко заявив, що угода про ЗВТ з ЄС забезпечить вільний доступ українських товарів на європейський ринок. Також Порошенко висловив надію, що договір про ЗВТ з ЄС може бути підписаний наприкінці року. На думку Президента Віктора Януковича, ЗВТ між Україною та ЄС може надати імпульс зоні вільної торгівлі СНД.

Зазначимо, що за 4 місяці 2012 р. товарообіг між Україною та Євросоюзом виріс до 13 млрд дол.

Нагадаємо, товарообіг України і ЄС у 2011 р. виріс на 36% - до 44 млрд дол. і склав трохи менше 30% від загального обсягу товарообігу України.

Україна і ЄС почали переговори про нову угоду 5 березня 2007 р., а переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу до ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України та ЄС, буде називатися "Угода про асоціацію".

30 березня цього року Україна та ЄС парафували угоду про асоціацію і ЗВТ. Тоді підписи поставили на політичній частині договору, а також на першій і останній сторінках угоди про ЗВТ. Частина була залишена відкритою для внесення технічних правок. Тоді глава представництва ЄС в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра заявив, що процес ратифікації угоди про асоціацію України та ЄС буде залежати від внутрішньої ситуації в Україні.