ua en ru

П'ятницький: Звернення України до СОТ з приводу митних ставок не нашкодить переговорам про створення ЗВТ з ЄС (відео)

Автор: RBC.UA
Звернення України до Світової організації торгівлі (СОТ) щодо підвищення максимальних ставок митних зборів на більш ніж 350 видів товарів не нашкодить переговорам по створенню зони вільної торгівлі з Європейським союзом (ЄС). Про це заявив урядовий уповноважений з питань євроінтеграції Валерій П'ятницький.

Звернення України до Світової організації торгівлі (СОТ) щодо підвищення максимальних ставок митних зборів на більш ніж 350 видів товарів не нашкодить переговорам по створенню зони вільної торгівлі з Європейським союзом (ЄС). Про це в інтерв'ю виданню "Дзеркало тижня. Україна" заявив урядовий уповноважений з питань євроінтеграції Валерій П'ятницький.

Читайте також: Намір України підвищити мита позначиться на глобальній торговій системі, - США

Зокрема, відповідаючи на запитання газети, чи не зашкодить таке звернення України самим переговорам по створенню зони вільної торгівлі з ЄС, П'ятницький сказав: "Ні. Бо ми переговори з ЄС закінчили. Угоду без зволікань необхідно підписати і перейти до її виконання. Зерно нашої угоди про зону вільної торгівлі з ЄС - це не тарифи. Ми йдемо на повну лібералізацію у сфері торгівлі товарами. На повну! Ось в чому справа. Основне - це гармонізація законодавства. І це - створення тих умов виходу на європейський ринок, які ми отримаємо не внаслідок зниження тарифів, а в результаті саме гармонізації".

Крім того, коментуючи припущення деяких представників Держдепартаменту США про те, що ця ініціатива України може стати підготовчим елементом для вступу до Митного союзу з Росією, якщо переговори не матимуть успіху, П'ятницький зазначив, що "ці речі абсолютно ніяк не взаємопов'язані".

Також урядовий уповноважений з питань євроінтеграції повідомив, що кількість видів товарів, на які Україна пропонує підвищити максимальні ставки митних зборів, становить 371: "Їх реально 371. Але, взагалі, у нас понад 11 тис. тарифних ліній, тому у відносному вимірі - це дійсно зовсім небагато".

П'ятницький також наголосив, що основними партнерами по переговорах із СОТ будуть Європейський союз, США, Китай і Туреччина.

Читайте також: Мінекономрозвитку пропонує встановити новий митний тариф, який передбачає зниження ставок ввізного мита

Нагадаємо, раніше Україна повідомила 156 членів СОТ про намір підняти ставки мит по більш ніж 350 товарам.

У той же час, як заявив нещодавно міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко, Україна не піднімає митні ставки, а ініціює переговори із СОТ для їх перегляду. "Ми відкрили консультації, щоб зрозуміти, хто на сьогоднішній день є зацікавленими особами і як вони будуть ставитися до того, що Україна збирається на цю тему відкрити переговори", - зазначив міністр.

За словами Порошенка, причиною нинішніх переговорів є також те, що деякі позиції у переговорному процесі із СОТ були проведені не на достатньо якісному рівні.

Читайте також: Вступ України до ЗВТ з ЄС значно погіршить платіжний і торговельний баланси, - експерт

Як мінімум, 35 членів СОТ мають право вести переговори з Україною, в тому числі Європейський союз, США, Японія, Південна Корея, Австралія, Канада, Бразилія, Індія і Китай, і цей процес може зайняти роки.

Якщо переговори не принесуть успіху, Україна може підняти тарифи в односторонньому порядку, залишивши для торгових партнерів право підвищити власні тарифи.

Нагадаємо, 23 вересня з посиланням на документ під грифом "таємно", розісланий членам СОТ, повідомлялося, що Україна має намір підвищити максимальні ставки мит на 350 видів товарів. Документ складається з 85 сторінок. У ньому йдеться про те, що Україна готова вступити в переговори і консультації із членами СОТ і просить відповісти до 12 грудня.

Читайте також: У Брюсселі парафовано угоду про ЗВТ між Україною та ЄС

За інформацією Reuters, Україна може переглянути мита на такі види товарів, як автомобілі, вантажні автомобілі, сільськогосподарську техніку, м'ясо, квіти, фрукти, овочі, пральні машини тощо. У відповідності до статті 28 Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ), Україна повинна платити за підвищення тарифів зниженням мита на інші товари.

В цілому, перегляд умов членства в СОТ Україна розпочала рік тому.

Як повідомлялося, 17 вересня ц.р. прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна, згідно з нормою СОТ про можливість раз на три роки перегляду умов членства в Організації, почала перегляд цих умов.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

Процедура резервування такого перегляду не вимагає попередніх переговорів з іншими членами СОТ. У той же час такі переговори повинні "базуватися на економічному і політичному аналізі наслідків підвищення ввізних ставок з урахуванням компенсаційних заходів, яких вимагатимуть від України країни-члени СОТ".

Раніше з проханням почати переговори із СОТ про перегляд митних ставок до уряду зверталася Федерація роботодавців, а також низка галузевих асоціацій. Вони запропонували підвищити імпортні мита на свинину, цукор-сирець, фосфорні добрива, легкові автомобілі.