ЦСКА обіграло "Спартак", Ібрагімович феєрить разом з ПСЖ, а чемпіон Німеччини не втримав перемогу над "Ганновером"

У Росії відбулося одне з головних дербі - ЦСКА - "Спартак". Матч завершився впевненною перемогою армійців 2:0. А в центральному матчі чемпіонату Франції ПСЖ і "Марсель" влаштували гольову феєрію - на дубль марсельця Жиньяка парижани відповіли дублем Ібрагімовича. У Німеччині "Айнтрахт", який йде на другому місці після "Баварії", оступився в Менхенгладбаху, де програв місцевій "Боруссії" 2:0.

5. Локомотив М - 20

Головне російське дербі восени випало на 7 жовтня, День вчителя. "Хто кому викладе урок?" - відповідь на це питання жадали отримати близько 50 тисяч уболівальників, які, незважаючи на похмуру погоду, прийшли в неділю на стадіон "Лужники".

Шанувальники армійської команди отримали привід для радості вже на 15-й хвилині. Провал в обороні "Спартака" обернувся голом. Ахмед Муса, отримавши пас від Кейсуке Хонди, опинився віч-на-віч з воротарем червоно-білих Сергієм Песьяковим і спокійно відправив м'яч у сітку. Пропустивши, підопічні Уная Емері заграли активніше. Втім, захисники ЦСКА діяли безпомилково, не надаючи суперникові жодного шансу.
Емері вже на 32-й хвилині зважився на кадрові перестановки. Форвард Артем Дзюба вийшов на поле замість Хуана Інсаурральде, який не приховував здивування від своєї заміни. Гра "Спартака" в нападі не стала більш агресивною. Більш того, червоно-білі ледь відразу не пропустили знову. Хонда, без протидії з боку супротивника промчав через півполя, наніс удар із-за меж штрафної, але рикошет врятував Песьякова від неприємностей.

Початок другого тайму, однак, обернулося черговим голом у ворота. На цей раз Муса та Хонда помінялися ролями. Нігерієць асистував, японець, в ході контрвипаду опинився на вістрі атаки, забивав. До голкіпера "Спартака" у цьому епізоді не виникло ніяких претензій - як і в першому випадку, провину за гол розділили захисники.

Емері спробував оживити гру в центрі поля - Демі де Зеува замінив Рафаел Каріока. Ближче до завершення зустрічі на газоні з'явився і Веллітон, який провів в лазареті близько півтора місяців. "Спартаку" це не допомогло. ЦСКА грамотно зіграв "по рахунку". Підсумок - 2:0 на користь армійців, які повернулися на друге місце в чемпіонаті. "Спартак", за 90 хвилин не створивши майже нічого біля чужих воріт, зазнав другої поразки поспіль після невдачі в матчі з "Селтіком" (2:3) у Лізі чемпіонів УЄФА.

Зустріч "Динамо" - "Анжі" вмістила в себе видалення двох захисників (по прямій червону картку заробили гравець махачкалинців Жоао Карлос і футболіст біло-блакитних Гордон Шильденфельд) і два забиті м'ячі. На 75-й хвилині Юрій Жирков влучно вистрілив в дальній кут, а незабаром Самюель Ето'О реалізував вихід один на один з воротарем. Команда Гуса Хіддінка, здобувши у чемпіонаті шосту поспіль перемогу, зміцнила свої позиції в таблиці.

Сенсацію підніс "Амкар". Перм'яки на виїзді здолали "Рубін" - 1:0. На третій хвилині Ігор Пикущак видав класну передачу Павлу Гнатовичу, який вразив вже порожні ворота. У самій кінцівці арбітр видалив захисника гостей Захарі Сиракова, але це не завадило "Амкару" втримати перемогу.

Тур завершився в неділю ввечері гостьовою перемогою "Зеніту" над "Краснодаром". В середині другого тайму Костянтин Зирянов з лінії штрафної потрапив точно в правий кут, зробивши собі подарунок на недавнє 35-річчя. А потім іменинник відзначився гольовим пасом Віктору Файзуліну. 2:0 - невський клуб переміг у чемпіонаті вперше з 31 серпня.

5. Реймс - 14

Два голи Андре-П'єра Жиньяка стали противагою дублю Златана Ібрагімовича в матчі лідерів чемпіонату Франції "Парі Сен-Жермен" і "Марселя" (2:2), який зберіг триочковий перевагу над парижанами.

На 17-й хвилині Жіньяк ефектним ударом вивів господарів вперед, але вже через вісім хвилин "Марсель" опинився в положенні наздоганяючого. Тоді справжній фурор справив Ібрагімович, який спершу забив після кутового Максвелла, після чого був точний зі штрафного.

У першому таймі глядачі стали свідками ще одного гола - кутовий у виконанні Матьє Вальбуена привів до гола Жиньяка з "другого поверху". Після перерви суперники більше не забивали.

В інших матчах дня "Ліон" зіграв внічию з "Лор'яном" (1:1) і зберіг за собою третю сходинку, а "Бордо" і "Брест" завершили свій матч з тим же рахунком.