ua en ru

Ціни на нафту на світовому ринку перевищили 74 дол./бар.

Автор: RBC.UA
Ціни на нафту в Нью-Йорку перевищили позначку 74 дол./бар., отримавши підтримку від позитивних макроекономічних показників США та Європи. Зростанню котирувань нафтових ф'ючерсів також сприяло ослаблення долара та оптимізм на фондових майданчиках.

Ціни на нафту в Нью-Йорку перевищили позначку 74 дол./бар., отримавши підтримку від позитивних макроекономічних показників США та Європи. Зростанню котирувань нафтових ф'ючерсів також сприяло ослаблення долара та оптимізм на фондових майданчиках.

За підсумками торгів в понеділок, 1 лютого, на New York Mercantile Exchange ціна ф'ючерсного контракту на нафту марки WTI з постачанням в березні виросла на 1,54 дол., до 74,43 дол./бар. На InterСontinental Exchange в Лондоні березневий контракт на нафту Brent Crude подорожчав на 1,65 дол. і закрився на відмітці 73,11 дол./бар.

У перший день поточного тижня на ринок нафти нарешті повернувся оптимізм. Поліпшенню настроїв інвесторів сприяв вельми позитивний макроекономічний фон. Так, січневий індекс ділової активності в промисловому секторі США (ISM Manufacturing) виріс до п'ятирічного максимуму (58,4 пункту), значно перевищивши очікування аналітиків (55,5 пункту). Для учасників ринку нафти несподіваний зліт показника став новим сигналом майбутнього підвищення попиту на паливо, який все ще залишається низьким, всупереч відновленню економіки, що йде повним ходом.

В понеділок був оприлюднений і ще ряд статистичних показників. Значніше, ніж передбачалося, зростання показав індекс особистих доходів, що збільшився в грудні на 0,4% (замість прогнозу в 0,3%). Потішили інвесторів й дані по єврозоні. Січневий індекс ділової активності в промисловості регіону (PMI) був переглянутий у бік підвищення, з 52 до 52,4 пункту.

Свідчення прискорення відновлення світової економіки підштовхнули вгору котирування на ринках акцій. Фондові індекси США залишили тримісячні мінімуми. За підсумками торгів індекс широкого ринку Standard & Poor"s 500 Index виріс на 1,43%, індекс "блакитних фішок" Dow Jones - на 1,17%, високотехнологічний NASDAQ - на 1,11%. Виросли на цьому фоні і європейські ринки акцій. На закриття сесії французький CАС-40 піднявся на 0,60%, німецький DAX - на 0,81%, британський FTSE 100 - на 1,14%. Для ринку нафти зростання на фондових біржах є ознакою позитивних течій в економіці, що, у свою чергу, дає надію на відновлення попиту на енергоносії.

Подав підтримку котируванням нафтових ф'ючерсів і долар, курс якого знизився на тлі заяви президента США Барака Обами про те, що в 2010 р. бюджетний дефіцит країни, згідно очікуванням, досягне рекордних максимумів. Ослаблення долара підсилює привабливість ринку нафти як альтернативи для вкладення коштів. Курс долара знизився по відношенню до євро на 0,4%, до 1,3921 дол./євро. Тиск на долар чинила і позитивна динаміка євро, який зріс на тлі загального оптимізму з приводу перспектив розвитку економіки.

Серед інших позитивних для ринку нафти новин - повідомлення компанії Royal Dutch Shell про припинення операцій на трьох насосних станціях в Нігерії. Цей захід був вжитий після нападу нігерійських повстанців на один з нафтопроводів. Напад відбувся через декілька годин після того, як найбільше озброєне угрупування Нігерії - Рух за звільнення дельти Нігера (MEND) - розірвало тримісячне перемир'я і загрожує розвернути крупномасштабний наступ на нафтогазову галузь Нігерії.

"Надії на помітне зростання виробництва нафти в найбільшій в Африці країні-виробнику, швидше за все, не виправдаються, - відзначають аналітики Commerzbank. - В результаті перемир'я в грудні і січні щоденний видобуток нафти в Нігерії досяг дворічного максимуму, більше 2 млн бар./день. Проте, рівень виробництва все ще набагато нижче за виробничі потужності країни - 3 млн бар./день."