ua en ru

Північна Корея підвищила рівень боєготовності своєї армії

Автор: RBC.UA
Північна Корея (Корейська Народно-Демократична Республіка, КНДР) підвищила рівень боєготовності своєї армії. Заяву про підвищення готовності армії міністр оборони зробив під час виступу в парламенті. З чим пов'язані ці дії, поки неясно. Поки немає даних і про те, коли саме віддано розпорядження в КНДР - до або після невдалого нічного запуску ракети із супутником.

Північна Корея (Корейська Народно-Демократична Республіка, КНДР) підвищила рівень боєготовності своєї армії. Заяву про підвищення готовності армії міністр оборони зробив під час виступу в парламенті. З чим пов'язані ці дії, поки неясно, повідомляє радіо "Маяк". Поки немає даних і про те, коли саме віддано розпорядження в КНДР - до або після невдалого нічного запуску ракети із супутником.

Нагадаємо, КНДР здійснила запуск ракети-носія "Инха-3" із супутником "Кванменсон-3" в ніч з 12 на 13 квітня 2012 р. (вранці за місцевим часом). За офіційною інформацією, апарат призначався для організації телемовлення та збору погодних даних. Проте ряд західних країн, у тому числі США, розглядали запуск не як розвиток програми освоєння космосу, а як випробування балістичної ракети великого радіусу дії.

Незабаром після запуску з'явилися повідомлення про те, що ракета із супутником розвалилася в польоті. КНДР офіційно підтвердила невдачу. Імовірно, уламки супутника впали в океан в 165 км від Сеула.

США і Японія назвали запуск провокацією. Міністр фінансів Японії Дзюн Азума заявив, що Токіо може ввести додаткові економічні санкції щодо Північної Кореї. Білий дім, в свою чергу, заявив про призупинення надання продовольчої допомоги КНДР.

Американські військові повідомили, що невдалий ракетний запуск не погрожував Південній Кореї і Японії. Імовірно, уламки супутника впали в океан в 165 км від Сеула.

Після запуску глави МЗС G8 на нараді у Вашингтоні засудили запуск північнокорейської ракети з супутником. Крім того, керівники зовнішньополітичних відомств закликали КНДР повернутися до виконання міжнародних зобов'язань і утримуватися від провокацій.

"Ми, міністри закордонних справ G8, засуджуємо запуск ракети Корейської Народно-Демократичною Республікою, який порушує резолюції Ради Безпеки ООН 1695, 1718 і 1874", - йдеться в спільній заяві міністрів закордонних справ, поширеній в п'ятницю, 13 квітня, держдепартаментом США.

КНДР вже двічі в своїй історії проводила ядерні випробування (в 2006 р. і в 2009 р.), а також випробували балістичну ракету дальнього радіусу дії (у 2009 р.). Шестисторонні переговори щодо ядерного роззброєння КНДР, в яких беруть участь Росія, США, Китай, Японія і Південна Корея, заморожені з 2008 р. після того, як Пхеньян випробував балістичну ракету дальнього радіусу дії (країна офіційно заявляла, що метою запуску було виведення на навколоземну орбіту супутника зв'язку). З того часу КНДР провела другі ядерні випробування і розкрила існування в країні нового заводу зі збагачення урану, обладнаного більше 1 тис. центрифуг.