ua en ru

Сенат США схвалив "закон Магнітського" ​​- Москва готує відповідь (відео)

Автор: RBC.UA
Сенат конгресу США більшістю голосів ухвалив сьогодні, 6 грудня 2012 р., законопроект про прийняття "закону Магнітського" і одночасного скасування поправки Джексона-Веніка.

Сенат конгресу США більшістю голосів ухвалив сьогодні, 6 грудня 2012 р., законопроект про прийняття "закону Магнітського" і одночасного скасування поправки Джексона-Веніка.

Законопроект прийнятий саме в тій редакції, в якій його схвалила палата представників, що передбачає більш жорсткі санкції, ніж первинний варіант закону, розроблений сенатом.

Тепер документ буде направлений на підпис Президентові США Бараку Обамі. Після підписання главою держави закон вступить в силу.

"Закон Магнітського" припускає вступ в силу санкцій проти російських чиновників, причетних до смерті юриста фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського в слідчому ізоляторі "Матроська тиша". Чиновників, які потрапили до "списку Магнітського", звинувачують в "порушенні прав людини та принципу верховенства права".

Поправка Джексона-Веніка діяла з середини 1970-х рр. і передбачала дискримінаційний режим в торгових відносинах США з Росією. Зокрема, для РФ не діяв режим найбільшого сприяння і були введені завищені тарифи на ряд товарів, що експортуються.


s_n_1600_02

Раніше поправка була скасована для чотирьох країн СНД: України, Киргизії, Вірменії і Грузії. У відношенні України дискримінаційна поправка Джексона-Веніка була скасована у березні 2006 р.

Читайте також: Палата представників США рекомендує скасувати поправку Джексона-Веніка (відео)

Москва різко засуджує ухвалення даного законопроекту. У російському МЗС сьогоднішнє рішення сенату назвали "виставою в театрі абсурду". "Чи то у Вашингтоні забули, який зараз рік, і думають, що холодна війна не закінчилася. Чи то сенатори настільки захопилися самопіаром, що ігнорують очевидне: кожна країна і так може закривати в'їзд на свою територію, кому вважає потрібним, для чого не потрібно ніяких особливих законодавчих актів ", - заявили в російському зовнішньополітичному відомстві.

"Не менш дивно і дико чути звернені до нас правозахисні претензії з боку політиків саме тієї держави, де в ХХI столітті були офіційно легалізовані тортури і викрадання людей по всьому світу. Трагічно, що жертвами подібних беззаконних актів стали і російські громадяни", - вказали в МЗС.

Читайте також: "Список Магнітського" стане міжнародним

"Схоже, за упередженим до безглуздості підходом, що практикуються в конгресі США, проглядається лише мстиве бажання порахуватися за принципову, послідовну лінію Росії у світових справах на користь неухильного дотримання міжнародного права. Доводиться знову нагадати гіперактивним супротивникам нормального розвитку російсько-американських відносин: їх зусилля виглядають жалко. Тим не менш, відповісти російській стороні доведеться ", - попередили в відомстві.

Читайте також: "Законопроект Магнітського"​​: документ схвалений в США - Росія пообіцяла відповідну реакцію

У Москві пообіцяли, що сьогоднішній крок сенату "негативно позначиться на перспективах двостороннього співробітництва".

Раніше невдоволення прийняттям закону висловлював і прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв. За його словами, на цей крок американських законодавців неодмінно послідує відповідна реакція - "і симетрична, і асиметрична".

Нагадаємо, наприкінці жовтня Європарламент прийняв резолюцію, що передбачає низку заходів проти російських чиновників, причетних до справи Магнітського. Резолюція була прийнята більшістю голосів відкритим голосуванням. У документі йдеться, що Євросоюз повинен ввести візову заборону і заморозити в ЄС активи всіх російських чиновників, причетних до смерті та утримання під вартою російського юриста Сергія Магнітського.