ua en ru

Труднощі перекладу: Влітку 2013 р. відбудеться не саміт Україна-ЄС, а регулярне засідання Ради зі співробітництва

Автор: RBC.UA
Влітку 2013 р. відбудеться не саміт Україна-ЄС, а Рада зі співробітництва Україна-ЄС - регулярна зустріч на рівні прем'єр-міністра. 

Влітку 2013 р. відбудеться не саміт Україна-ЄС, а Рада зі співробітництва Україна-ЄС - регулярна зустріч на рівні прем'єр-міністра. Про це повідомляє "Комерсант-Україна".

Раніше сьогодні повідомлялося, що високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон під час телефонної розмови з в.о. прем'єр-міністра України Миколи Азарова повідомила, що ЄС готовий провести саміт Україна-ЄС влітку 2013 р. в Люксембурзі.

"Втім, проведена перевірка показала, що співрозмовники Азарова в ЄС, так само як і українські дипломати не знали про настільки кардинальні зміни у двосторонніх взаєминах. Як з'ясувалося, причиною появи сенсаційних новин стала серія помилок перекладача. Адже навіть в англійській версії урядового сайту в повідомленні про бесіді пана Азарова з пані Ештон перша і друга новини викладені зовсім інакше.

З приводу підписання угоди Кетрін Ештон сказала, що "вірить" в таку можливість, утримавшись від обіцянок ("She also believes in the signing of the Association Agreement"). А влітку 2013 року перебуває не саміт Україна-ЄС, як запевняє прес-служба Кабміну в україномовному повідомленні, а Рада зі співробітництва Україна-ЄС - регулярна зустріч на рівні прем'єра, яка і без того планувалася на початок літа ("She informed on readiness to hold EU-Ukraine сouncil in Luxembourg in the summer of 2013 ")", - пише "Комерсант-Україна".

Зазначимо. що незабаром після публікації новини про проведення саміту Україна-ЄС прес-служба Кетрін Ештон спростувала відомості про перенесення дати саміту і уточнила, що мова йшла про Раду по співробітництву.

Читайте також: Україна не є пріоритетом для Євросоюзу, - МЗС Польщі

У свою чергу Микола Азаров подякував Ештон за бажання вести конструктивний, відвертий діалог і за позитивну оцінку перспектив співпраці України з Євросоюзом.

Він привітав рішення Ради ЄС із закордонних справ і заявив, що це хороший сигнал до подальшого поглиблення співпраці. Азаров підкреслив, що Україна рішуче налаштована виконати порядок денний асоціації та підписати відповідну угоду. "Ми також готові до запуску нових форматів діалогів з ЄС щодо реформування системи правосуддя, вдосконалення виборчого законодавства, поліпшення бізнес-клімату в Україні", - заявив Микола Азаров.

Читайте також: Саміт Україна-ЄС відбудеться після початку роботи нової ВР, - МЗС

Сторони домовилися підтримувати особистий постійний діалог у процесі підготовки підписання угоди про політичну асоціацію, включаючи всеохоплюючу зону вільної торгівлі між Україною та ЄС.

Дата проведення саміту вже неодноразово коректувалася. Саміт, згідно із заявами різних українських і європейських чиновників планувався як на кінець 2012 р, так і на початок 2013

Так, наприклад, в МЗС України повідомляли, що саміт Україна-ЄС відбудеться після того, як повноцінно запрацює новий парламент. У той же час представництво ЄС в Україні повідомляло, що дата проведення наступного саміту пов'язана з очікуваннями результатів майбутніх парламентських виборів в Україні.

Останній саміт Україна-ЄС відбувся в Києві 19 грудня минулого року. На заході планувалося парафування Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Однак угода була парафована 30 березня - підписана була тільки політична частина договору. Для вступу документа в силу необхідно підписання та ратифікація Верховною Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС.
Вчора в прийнятих висновках Ради ЄС з питань зовнішньої політики говорилося, що що Європейський союз може підписати Угоду про асоціацію з Україною до листопада 2013 р., якщо українська влада продемонструють рішучі дії і відчутний прогрес врешеніі проблем виборчого законодавства, виборчого правосуддя та імплементації реформ, закладених в порядку денному асоціації.

Читайте також: Угоду про асоціацію між Євросоюзом та Україною можуть підписати до листопада 2013 р., - Рада ЄС

Раніше представники ЄС називали три ключові вимоги до України, при виконанні яких стане можливе підписання угоди: - проведення вільних і чесних виборів; - відмова від практики виборчого правосуддя і ліквідація її наслідків; - прогрес у проведенні реформ. Два останні пункти, втім, досить неконкретні і допускають двояку оцінку їх виконання, а перший вже застарів - вибори відбулися і викликали критику багатьох спостерігачів.

В оновленому списку умов Брюссель вирішив погодитися з доводами офіційного Києва про те, що джерелом проблем при проведенні виборів стало неідеальне виборче законодавство. Рада ЄС вимагає від України розробити новий всеосяжний Виборчий кодекс, причому з урахуванням думки опозиції.