ua en ru

Зростання ВВП США в II кварталі склало 1,3%

Автор: RBC.UA
За остаточними даними, валовий внутрішній продукт (ВВП) США в II кварталі 2012 р. порівняно з попереднім кварталом виріс на 1,3% в перерахунку на річні темпи (annual rate), повідомило сьогодні Міністерство торгівлі США. Аналітики чекали, що ВВП США в II кварталі 2012 р. виросте на 1,7%.

За остаточними даними, валовий внутрішній продукт (ВВП) США в II кварталі 2012 р. порівняно з попереднім кварталом виріс на 1,3% в перерахунку на річні темпи (annual rate), повідомило сьогодні Міністерство торгівлі США. Аналітики чекали, що ВВП США в II кварталі 2012 р. виросте на 1,7%.

Це третя, підсумкова оцінка американського ВВП від Бюро економічного аналізу при Міністерстві торгівлі США. Порівняно з другої оцінкою зростання ВВП переглянуте в істотно меншу сторону - на 0,4 процентного пункту (16 млрд дол. у грошовому виразі) з 1,7%. В I кварталі ц.р. ВВП збільшився на 2,0%.

У складі ВВП виявилися переглянуті в меншу сторону показники зростання споживчих витрат і капіталовкладень бізнесу. Так, особисті витрати американців у квітні-червні ц.р. підвищилися на 1,5% (раніше повідомлялося про зростання на 1,7%), а інвестиції в основний капітал зросли на 3,6% (попередня оцінка - 4,2%).

Аналітики відзначають, що однією з причин повільного зростання економіки США в II кварталі ц.р. виявилася сильна посуха, яка охопила значну частину Сполучених Штатів в літні місяці.

Читайте також: Зростання світової економіки в 2012 р. складе 2,1%, - Fitch

Товарно-матеріальні запаси бізнесу виросли, за остаточними даними, на 41,4 млрд дол., а не на 49,9 млрд дол., як повідомлялося раніше, і "відняли" 0,46 процентного пункту від показника зростання ВВП в II кварталі. Остаточні продажу внутрішнього продукту, тобто ВВП без урахування зміни ділових запасів, збільшилися на 1,7% (раніше повідомлялося про зростання на 2%).

Читайте також: Прогноз зростання світової економіки в 2012 р. знижений до 3,9%, - МВФ

Раніше у вересні ц.р. Федеральна резервна система (ФРС) США оголосила про запуск третього раунду кількісного пом'якшення (QE3), в рамках якого буде щомісяця викуповувати на ринку іпотечні папери на 40 млрд дол. Останні дані з економіки США доводять виправданість нових стимулюючих заходів ФРС, але одночасно говорять про низьку ефективність попередніх раундів QE.

До цього глава ФРС США Бен Бернанке заявив, що відомство стурбоване повільним прогресом у скороченні рівня безробіття в США і готово вжити додаткових заходів монетарного стимулювання економіки. Бернанке визнав, що темпи зростання економіки США стримуються такими факторами, як недостатня доступність кредитів для американських підприємств і сімей, фінансова криза в Європі і невизначеність подальшої бюджетної політики Сполучених Штатів. "Відновлення американської економіки триває, однак ділова активність, судячи за наявними даними, сповільнилася в першій половині цього року", - вказав Бернанке.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook

Бернанке в черговий раз назвав одним з основних ризиків для американської економіки "бюджетний обрив", що наближається, - ситуацію одночасного закінчення терміну дії податкових пільг і включення автоматичних заходів скорочення бюджетних витрат, з якою США зіткнуться в кінці 2012 р. У відсутність рішучих заходів конгресу США "бюджетний обрив" може привести до посилювання податково-бюджетної політики, еквівалентному більше 4% ВВП, що напевно призведе до повторної економічної рецесії.