ua en ru

Референдум в Хорватії: За вступ до ЄС висловилися понад 60% громадян

Автор: RBC.UA
Громадяни Хорватії на референдумі про вступ до Європейського союзу (ЄС) проголосували за приєднання до цієї організації в 2013 р. За підсумками обробки 25% бюлетенів, 67% громадян країни, які взяли участь у голосуванні, підтримують цю ініціативу.

Громадяни Хорватії на референдумі про вступ до Європейського союзу (ЄС) проголосували за приєднання до цієї організації в 2013 р. За підсумками обробки 25% бюлетенів, 67% громадян країни, які взяли участь у голосуванні, підтримують цю ініціативу, передає Reuters.

Уряд Хорватії вважає, що вступ до ЄС - єдина можливість порятунку для країни, рівень безробіття в якій становить 17%, а дефіцит бюджету - 6,2%."Якщо референдум пройде успішно, значить, нам пощастило, - заявляла раніше міністр закордонних справ країни Весна Пусіч. - Якщо ж ні, то попереду в нас буде безліч труднощів".

Нагадаємо, що 21 січня у столиці Хорватії відбулася чергова демонстрація проти приєднання країни до Євросоюзу. За словами одного з лідерів антиєвропейського руху Деана Голубича, найбільше демонстранти бояться, що зі вступом до ЄС, Хорватія не тільки не отримає економічної вигоди, але і втратить національну ідентичність та самобутність.

Хорватія і ЄС підписали договір про вступ країни до складу організації 9 грудня 2011 р. Європейський парламент на пленарному засіданні 1 грудня 2011 р. схвалив вступ Хорватії до Євросоюзу. "За" відповідне рішення проголосували 564 депутата, "проти" виступили 38, 32 утрималися. Договір повинен бути ратифікований всіма 27 країнами-членами Євросоюзу. Очікується, що Хорватія стане 28-м членом ЄС з 1 липня 2013 р.

Переговори про приєднання Хорватії до ЄС тривали шість років. Нині крім Хорватії статус кандидата мають Ісландія, Македонія і Туреччина. Країни Західних Балкан - Албанія, Боснія і Герцеговина, Сербія і Чорногорія, перебувають в списку потенційних кандидатів.

На сьогоднішній день крім Хорватії статус кандидата мають Ісландія, Македонія і Туреччина. Країни Західних Балкан - Албанія, Боснія і Герцеговина, Сербія і Чорногорія, знаходяться в списку потенційних кандидатів.

В даний час переговори про приєднання до Євросоюзу ведуть ще дві держави колишньої Югославії - Македонія і Чорногорія. На вступ до ЄС розраховує і Сербія, однак вона поки не має статусу кандидата.