ua en ru

ПР хоче бачити Валерію Лутковську на посаді омбудсмена

Автор: RBC.UA
Партія регіонів (ПР) має намір підтримувати Валерію Лутковську в якості кандидата на посаду омбудсмена. Про це повідомляє прес-служба ПР.

Партія регіонів (ПР) має намір підтримувати Валерію Лутковську в якості кандидата на посаду омбудсмена. Про це повідомляє прес-служба ПР.

"... При виборі кандидатури на пост омбудсмена були припущення, що у людини, яка тривалий період працює на одному місці, притупляється гострота сприйняття проблеми. У будь-якому випадку, Ніна Карпачова з її потенціалом і досвідом знайде гідне застосування своїм знанням в роботі на благо держави. Тому при виборі кандидатури на пост Омбудсмана чаша терезів схилилася в бік пані Лутковської", - заявив перший заступник голови фракції ПР Михайло Чечетов.

Нагадаємо, що раніше з посиланням на джерело повідомлялося, що Партія регіонів зібрала підписи за висунення на посаду омбудсмена урядового уповноваженого Європейського суду з прав людини Валерїї Лутковської.

Нинішній уповноважений з прав людини Ніна Карпачова раніше заявляла про підтримку її кандидатури більшістю фракцій.
Опозиція, представлена ​​фракція БЮТБ і НУ-НС, тим часом, направила до ВР листа-пропозицію про розгляд в якості можливої ​​кандидатури на посаду омбудсмена керівника Української гельсінської спілки з прав людини Євгена Захарова.

Претендувати на посаду уповноваженого з прав людини за інформацією видання "Комерсант-Україна", будуть також колишній генеральний прокурор (2003-2004), народний депутат Геннадій Васильєв, народний депутат Сергій Головатий (обоє - Партія регіонів), президент Міжнародного правозахисного центру "Ла Страда -Україні "Катерина Левченко. Ніхто з них відкрито поки не заявляв про наміри зайняти пост омбудсмена.

Термін повноважень чинного омбудсмена Ніни Карпачової сплив 7 лютого. На цей пост пані Карпачова обиралася тричі - в 1998, 2003 і 2007 роках. Відповідно до закону "Про уповноваженого з прав людини", омбудсмен обирається Верховною Радою кожні п'ять років. Кандидатуру на цю посаду може внести на розгляд парламенту його спікер або 113 народних депутатів.

Згідно із законодавством, з 8 лютого протягом 20 днів або підписант, або спікер парламенту мають право зареєструвати свою кандидатуру, потім кандидатури, які будуть подані, проходять спеціальну перевірку. Також є ще 20 днів протягом яких парламент зобов'язаний розглянути це питання (призначення нового омбудсмена) безпосередньо в рамках пленарного засідання.