ua en ru

Попов: "Реформа ЖКГ в Києві провалилася"

Автор: RBC.UA
За словами голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександра Попова, реформування житлово-комунального господарства (ЖКГ) в Києві провалили. Про це він заявив сьогодні на виїзному засіданні колегії КМДА, передає кореспондент РБК-Україна.

За словами голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександра Попова, реформування житлово-комунального господарства (ЖКГ) в Києві провалили. Про це він заявив сьогодні на виїзному засіданні колегії КМДА, передає кореспондент РБК-Україна.

"Питання реформування ЖКГ в Києві провалили. У створенні ОСББ один район від іншого не відірвався", - зазначив Попов.
За словами заступника начальника ГУ житлового господарства КМДА, Володимира Баженова протягом року в Києві було створено 17 ОСББ, що становить 1,7% річного плану для Києва. У 2012 р. в Києві планувалося створити 1 тис. ОСББ. Причиною невиконання плану чиновник вважає, крім усього іншого, недосконале законодавство та відсутність роз'яснювальної роботи серед населення.

Однак Попов незадоволений роботою начальника профільного управління і запропонував Баженова першим претендентом на пост нового начальника ЖКГ в Києві.

Програму реформування ЖКГ на 2010-2014 рр.. Київрада затвердила 16 вересня 2010 р. Обсяг фінансування програми на весь термін дії складає 24 млрд грн, зокрема 20,5 млрд грн - на комунальне господарство, і 3,5 - на житлове господарство. В найближчі 2-3 роки на реформу ЖКГ в Києві КМДА планувала витратити 1 млрд грн.

Також зазначимо, що Президент Україні Віктор Янукович зазначав, що в стратегії розвитку Києва до 2025 р. необхідно посилити складову реформи ЖКГ і створити конкурентне середовище на ринку комунальних послуг із залученням приватного капіталу для модернізації житлово-комунальної структури і переходу до економічно обумовленим тарифами.

Нагадаємо, також, що уряд планує створити національний регулятор ринку ЖКГ. Перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак раніше заявляв, що причини виникнення проблем з формуванням ОСББ полягають у недосконалості чинного законодавства.
А зовсім недавно, в липні Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, і ряд представників Об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) запропонували провести глибоку модернізацію, з впровадженням низки нових правових форм організації діяльності, універсальну і орієнтовану на всіх без винятку співвласників будинків .

Також варто зазначити, що Верховна Рада України після внесених Президентом змін відхилила законопроект № 8474, який передбачав передачу майна ОСББ, будинку та прибудинкової території, протягом трьох місяців. Спочатку депутати прийняли документ як закон, але Янукович підписувати його відмовився. На його думку закон не забезпечує розв'язання існуючих проблем створення ОСББ в новозбудованих будинках, вдосконалення відповідних процедур організації діяльності таких об'єднань в будинках старої забудови, не регулює питання подальшої діяльності об'єднань співвласників багатоквартирного будинку, і може негативно позначитися на правах власників житлових і нежитлових приміщень у таких багатоквартирних будинках.