ua en ru

За останніми даними, жертвами авіакатастрофи в Пакистані стали 138 осіб (фото)

Автор: RBC.UA
В Пакистані, за останніми даними, в результаті аварії пасажирського лайнера загинули 138 людей. Це всі пасажири і члени екіпажу, а також жителі будинків, на які впав літак. На місці катастрофи продовжують працювати бригади екстрених служб. З-під уламків вони витягують тіла загиблих.

В Пакистані, за останніми даними, в результаті аварії пасажирського лайнера загинули 138 людей. Це всі пасажири і члени екіпажу, а також жителі будинків, на які впав літак. На місці катастрофи продовжують працювати бригади екстрених служб. З-під уламків вони витягують тіла загиблих, передає BBC.

Як заявили офіційні власті Пакистану, вже знайшли чорний ящик літака і незабаром він буде доставлений у відповідні органи для розшифровки і визначення причин авіакатастрофи.

У зв'язку з катастрофою закритий міжнародний аеропорт Ісламабад.

У МЗС України повідомили, що за результатами попередньої перевірки, громадян України серед загиблих чи постраждалих в результаті авіакатастрофи в Пакистані немає. Посольство України підтримує контакти з відповідними місцевими службами і відстежує інформацію щодо наслідків авіакатастрофи.

Нагадаємо, 20 квітня 2012 р. у Пакистані зазнав катастрофи літак Boeing 737, що належав приватній пакистанській авіакомпанії Bhoja Airline. Раніше повідомлялося, що загинули 127 людей: 118 пасажирів і 9 членів екіпажу. Літак, що виконував рейс Карачі - Ісламабад, розбився неподалік від авіабази повітряних сил, що примикає до аеропорту пакистанської столиці. Пізніше стало відомо, що літак впав в населеній зоні.

За попередніми даними, причиною катастрофи могли стати погані погодні умови. Представники Управління цивільної авіації Пакистану заявили, що пілоти літака отримали від диспетчерів дозвіл на посадку, проте потім зв'язок з ними перервався.

Пакистанські журналісти дізналися, що літаку на момент падіння було вже більше 27 років, і експлуатувався він, судячи з усього з серйозними технічними несправностями. Зокрема стало відомо, що раніше лайнер Boeing 737 належав іншій пакистанській авіакомпанії Sahin, але та продала його через вкрай проблемний технічний стан, зважаючи на рішення менеджерів про недоцільність його капітального ремонту.

Лайнер у незадовільному стані придбала компанія-авіаперевізник Bhoja Airline і ввела літак в експлуатацію. Зараз комісія з управління з авіаперевезень проводить розгляд за фактом можливого явного використання аварійної і потенційно небезпечної техніки.

Главі авіакомпанії Bhoja Air Фаруку Бходжі заборонений виїзд з Пакистану. Інформацію про те, що підприємець включений до списку нев'їзних осіб, повідомив міністр внутрішніх справ республіки Рехман Малік.

"Якщо в авіакомпанії немає достатньо грошей на покупку додаткових літаків, це не означає, що треба піти і купити літак, який відлітав 30 і більше років. Це не віз рикші, щоб так ставиться до питання", - заявив міністр, коментуючи ситуацію із звинуваченнями в адресу перевізника, що нібито керівництво в цілях економії коштів свідомо закуповувало старі літаки. Малік також зазначив, що в рамках катастрофи порушено кримінальну справу, в рамках яких всі повітряні судна компанії пройдуть технічну перевірку.

Прем'єр-міністр Юсуф Реза Гелани також зробив заяву з приводу катастрофи пасажирського лайнера. Зокрема, він повідомив, що в країні буде сформована спеціальна комісія, яка займеться розслідуванням інциденту. "Це не справедливо ухвалювати будь-які рішення без ретельного розслідування", - підкреслив він.

Boeing 737 - найбільш популярний у світі вузькофюзеляжний реактивний пасажирський літак. Це найбільш масово вироблений лайнер за всю історію пасажирського авіабудування. Всього за станом на 6 лютого 2012 р. в різних авиаинцидентах було втрачено 163 літаки, в авіакатастрофах з участю Boeing 737 загинули майже 4 тис. осіб.

Нагадаємо, в липні 2010 р. в Пакистані сталася найбільша за всю історію країни авіакатастрофа, яка забрала життя 152 людей. Літак Airbus А321 місцевої авіакомпанії AirBlue, що виконував рейс з Карачі в Ісламабад, заходячи на посадку, врізався в гору Маргалла поблизу пакистанської столиці. В результаті катастрофи ніхто не вижив.