ua en ru

Німецький Бундестаг затвердив "податок на Google"

Автор: RBC.UA
Німецький парламент ухвалив закон, який зобов'язує пошукові системи і новинні агрегатори, передруковуються новини, виплачувати авторам компенсацію. Про це повідомляє Die Welt.

Німецький парламент ухвалив закон, який зобов'язує пошукові системи і новинні агрегатори, передруковуються новини, виплачувати авторам компенсацію. Про це повідомляє Die Welt.

Бундестаг не уточнив в законі розмір відрахувань, однак документ створює правову базу для судових позовів правовласників до пошуковиків і новинних агрегаторів.

Die Welt зазначає, що комітет Бундестагу з правових питань ухвалив також поправки до законопроекту, які виводять з-під його дії "окремі слова і невеликі фрагменти тексту". Отже, сервіси типу Google News, які показують лише витяги з статей, зможуть і далі функціонувати. Однак, розмір дозволених цитат в законі не уточнено.

Корпорація Google на стадії обговорення законопроекту виступала різко проти, що дало цій ініціативі назву "податок на Google".

Читайте також: Google Translate навчили діалектам

Після аналітичних слухань закону в січні прес-секретар Google в Німеччині Ральф Бреймер описав формулювання закону як розмиті. За його словами, під дію закону можуть потрапити Twitter і Facebook, а також інтернет-магазини, які при описі товарів використовують цитати з ЗМІ.

На думку IT-гіганта, цей документ порушує базові принципи архітектури веб-простору, заснованої на гіперпосиланнях. Крім того, в Google не розуміють, чому вони повинні платити видавцям, так як і без того приносять значний трафік на їх сайти. "Ми не бачимо причин, за якими повинні платити їм за те, що приводимо читачів", - Бремер. У компанії підкреслили, що закон торкнеться також Twitter, Facebook і подібні їм сервіси.

В опублікованих раніше чернетках закону дійсно вказувалося, що він захищає видавців від "систематичного доступу до результатів публіцистичної діяльності з боку пошукових систем", не конкретизуючи саме новинні агрегатори. Закон також прирівнював до пошукових систем "постачальників послуг, оброблювальних контент аналогічно пошуковим системам", що гіпотетично дозволяло підвести під дію закону інші сервіси. Невідомо, наскільки змінилися формулювання в остаточному читанні закону.