ua en ru

На Алясці буде побудований найбільший у світі LNG-термінал

Автор: RBC.UA
У газовий проект на Алясці, який оцінюють в 45-65 млрд дол., вкладуть Exxon Mobil, ConocoРhillips, BP і TransСanada. Компанії прокладуть трубопровід з регіону North Slope у порт, де побудують завод з виробництва скрапленого природного газу.

Компанії Exxon Mobil, ConocoРhillips, BP і TransСanada вкладуть 45-65 млрд дол. в будівництво трубопроводу з регіону North Slope в порт, де вони також побудують завод з виробництва скрапленого природного газу (СПГ, LNG). Про це повідомляє телеканал "Росія 24".

Як повідомляє MarketWatch, поряд з портом також планується побудувати потужності для експорту СПГ. Протяжність газопроводу до порту складе 1,3 тис. км., а пропускна спроможність - до 3,5 тис. куб. футів.

У листі, направленому компаніями-учасниками губернаторові Аляски Шону Парнеллу, повідомляється, що новий завод буде здатний виробляти 15-18 млн тонн газу щорічно. Влада Аляски позитивно оцінила ініціативу сировинних компаній.

У разі реалізації проекту термінал СПГ має шанси стати найбільшим у світі.

Читайте також: Вартість СПГ на спотовому ринку виросла на 82% - до 18 дол. за 1 млн БТЕ

Відзначимо, в США найближчим часом буде модернізований ще один LNG-термінал. Компанії Shell і Kinder Morgan планують взяти участь у розвитку LNG-терміналу на о. Ельба біля берегів м. Саванна, штат Джорджия, США. Компанії хочуть побудувати двофазний завод з обробки скрапленого газу на існуючому LNG-терміналі на о. Ельба.

"Kinder Morgan рада співпрацювати з Shell на Ельбі в цьому проекті, який був уже схвалений в рамках зони вільної торгівлі. Проект посприяє подальшому розвитку газових природних ресурсів у США і буде позитивним чинником для торгового балансу країни", - сказав глава Kinder Morgan Річард Кіндер.

Читайте також: Путін хоче позбавити "Газпром" монополії на експорт скрапленого газу

Проект передбачає виробництво 2,5 млн т скрапленого природного газу в рік або 350 млн куб. футів у день.

Великі плани у сфері будівництва LNG-терміналів має і Україна. Так, 26 листопада 2012 р. на кошти уряду в Одеській обл. було почато будівництво LNG-терміналу потужністю 10 млрд куб. м газу в рік вартістю 969 млн євро. Термінал приймає 10 млрд куб. м скрапленого газу в рік, що складає більш ніж третину об'ємів блакитного палива, яке імпортується з Росії. Проект реалізовуватиметься у декілька етапів. На першому етапі буде побудована плавуча установка для зберігання і регазифікації потужністю до 5 млрд куб. м природного газу в рік, на другому - наземний термінал з двома резервуарами. На третьому - третій резервуар і додаткове устаткування, необхідне для доведення потужності терміналу до 10 млрд куб. м.

Читайте також: Кабмін оголосив Каськіву догану за LNG-термінал

Крім того, Україна і Туреччина розглядають можливість будівництва LNG-терміналу на турецькому узбережжі Середземного моря. Україна також веде переговори з Туреччиною про прохід через протоки танкерів зі скрапленим газом.