ua en ru

МВФ направив Аргентині "останнє попередження"

Автор: RBC.UA
Міжнародний валютний фонд (МВФ) направив Аргентині так звану "заяву про осудження".

Міжнародний валютний фонд (МВФ) направив Аргентині так звану "заяву про осудження". Спеціалізована установа ООН звинуватила адміністрацію Крістіни Кіршнер (на фото) в порушенні зобов'язань перед Фондом, що виражається в підтасовуванні макроекономічної статистики, передає Reuters.

На думку експертів МВФ, уряд регулярно з 2007 р. спотворює дані щодо зростання ВВП і споживчих цін. Аналітики вважають, що інфляція в країні вдвічі вище заявлених Кабміном 10%.

МВФ поставив Аргентині ультиматум: уряд повинен добитися прогресу в підвищенні точності даних "без подальшого зволікання" до 29 вересня, в іншому випадку латиноамериканська держава позбудеться права голосу. У цьому випадку Аргентина втратить шанси на отримання кредитів МВФ.

Буенос-Айрес оперативно відреагував на звинувачення. Уряд викрив МВФ в політиці подвійних стандартів. Крім того, Міністерство економіки Аргентини виступило за проведення позачергового засідання ради МВФ.

Читайте також: Аргентину можуть виключити з "Великої двадцятки" через обман МВФ

Нагадаємо, в грудні 2012 року вже повідомлялось, що в січні 2013 р. МВФ може прийняти рішення про застосування до Аргентини санкцій через підтасування даних про інфляцію у країні. Також повідомлялось, що покаранням за порушення вимог МВФ може стати виключення Аргентини зі складу "Великої двадцятки" (G20) - групи країн, що представляє 20 найбільших економік світу.

Наприкінці листопада в Аргентині пройшов організований місцевими профспілками масштабний 24-годинний страйк. На роботу не вийшли водії автобусів, провідники потягів, службовці банків і співробітники авіакомпаній, а також вчителі та продавці, які протестували проти економічної політики чинного Президента Крістіни Кіршнер, в тому числі податкової реформи і високої інфляції.

Раніше в Аргентині пройшов масовий страйк співробітників силових відомств. Акція вже коштувала посади командувачам берегової охорони та національної прикордонної служби. У найближчій перспективі подібні санкції можуть бути поширені на щонайменше 10 керівників цих відомств.

Причиною масового невдоволення стало скорочення окладів, яке провів національний уряд. За словами очевидців, загальне число учасників перевищувало 1 тис. осіб.

Зазначимо, що акція зі скорочення окладів починалася як захід, спрямований на вище керівництво силових структур, але за підсумками вересня всі, включаючи рядових співробітників, виявили, що їх жалування урізане приблизно на 40%.

Читайте також: Аргентинський диктатор Відела засуджений за крадіжку дітей (відео)

Незабаром після цього міжнародне агентство Fitch знизило суверенний кредитний рейтинг Аргентини відразу на п'ять сходинок - з B до СС з "негативним" прогнозом. Одночасно короткостроковий рейтинг дефолту країни було знижено з B до С (за методологією Fitch, С знаходиться лише у двох ступенях від дефолту).

Причиною для різкого пониження рейтингу стало рішення судді окружного суду США Томаса Грієса, який постановив, що уряд південноамериканської країни має надати гарантію по компенсаційним платежах власникам боргових зобов'язань реструктуризованого боргу Аргентини у 2005 р. і 2010 р. у розмірі 1,33 млрд дол. до 15 грудня цього року. У зв'язку з рішенням американського суду Fitch вважає, що в Буенос-Айресі можуть не впоратися з обслуговуванням своєї заборгованості.

Зазначимо, що S&P раніше виставив Аргентині рейтинг B- з негативним прогнозом, а Moody's - B3 з негативним прогнозом.

Читайте також: Президент Аргентини Крістіна Фернандес де Кіршнер переобрана на другий термін

Втім, наприкінці листопада 2012 р. Апеляційний суд США призупинив рішення федерального суду, що зобов'язав Аргентину до середині грудня 2012 р. виплатити 1,3 млрд дол. іноземним хедж-фондам, які відмовилися брати участь у реструктуризації боргових зобов'язань республіки у 2005 р. і 2010 р. Виконання рішення, прийнятого в суді першої інстанції, призупинено на час розгляду апеляції Аргентини.

Початок нового процесу призначено на 27 лютого 2013 р. Таким чином, остаточне рішення про те, чи виплатить Аргентина борги перед хедж-фондами за старими облігаціями, переноситься на 2013 р., а загроза дефолту поки відміняється.

Як повідомлялося, уряд Аргентини відмовляється платити власникам боргових зобов'язань в особі компаній Elliot Managemenet's NML і Aurelius Capital Management.