ua en ru

Moody's має намір понизити рейтинги ряду українських банків

Автор: RBC.UA
Міжнародне рейтингове агентство Moody's помістило рейтинги кількох українських банків на перегляд для зниження. Про це повідомляє прес-служба агентства.

Міжнародне рейтингове агентство Moody's помістило рейтинги кількох українських банків на перегляд для зниження. Про це повідомляє прес-служба агентства.

У список потрапили рейтиги:

- OTP Bank Ukraine - довгостроковий депозитний рейтинг у місцевій валюті Ba2 і рейтинг фінансової стійкості D-.
- "ПриватБанк" - довгостроковий депозитний рейтинг у місцевій валюті Ва3, довгостроковий рейтинг старшого незабезпеченого боргу в іноземній валюті B1, довгостроковий рейтинг субординованого боргу в іноземній валюті B1, рейтинг фінансової стійкості D- і національний довгостроковий депозитний рейтинг Aa1.ua.
- "Райффайзен Банк Аваль" - рейтинг фінансової стійкості D-.
- "Укрексімбанк" - довгостроковий кредитний рейтинг і рейтинг старшого незабезпеченого боргу в місцевій валюті Ва3, довгостроковий рейтинг старшого незабезпеченого боргу в іноземній валюті B1, довгостроковий рейтинг субординованого боргу в іноземній валюті B1 і рейтинг фінансової стійкості D-.

Згідно з заявою Moody's, що, сьогодні були поміщені на перегляд для зниження рейтинги 14 фінансових інститутів, чия кредитна оцінки в даний час вище суверенного рейтингу їх країни. "Сьогоднішні анонси відображають те, що агентство moody's переглянуло оцінку взаємозв'язку між кредитоспроможністю держав і фінансових установ у всьому світі", - говориться в повідомленні.

Відзначимо, 20 березня ц.р. ІА "РБК-Україна" підготувало рейтинг найбільш надійних банків України станом на 1 січня 2012 р. Лідер рейтингу - " Дочірній банк Ощадбанку Росії" - отримав гарні результати по всіх елементів рейтингу, а також високу оцінку експертів. На другому місці виявився "Райффайзен Банк Аваль" - у банку гарні операційні показники і стримані ставки за депозитами. Замикає трійку лідерів державний "Укрексімбанк". У нього, а також у "Ощадбанку ", одні з кращих показників за сформованими резервами і достатності капіталу.

В аналітичному звіті по банківському ринку групи ICU наголошується, що боргова криза в єврозоні має менший вплив на економіку України та її банківський сектор, ніж на країни Центральної та Східної Європи. Перевага України в більшій диверсифікації банківського сектора (частка банків з Західної Європи в активах - 20%).

Крім цього, у звіті говориться, що в найближчі три роки українські банки і далі будуть концентруватися на кредитних ризиках і одночасно нарощувати депозитні портфелі - з кінцевою метою збалансувати свої кредитні та депозитні портфелі і знизити свої ризики.

Як повідомлялось, в минулому році активи банків України в 2011 р. збільшилися на 12,4% - до 1 трлн 58,6 млрд грн, загальні активи - 1 трлн 212,9 млрд грн. Капітал банків у 2011 р. виріс на 16,9% - до 161 млрд грн (15,2% пасивів банків). Сплачений зареєстрований статутний капітал банків збільшився на 17,8%, до 171, 9 млрд грн. Зобов'язання банків за минулий рік виросли на 11,6% - до 897,6 млрд грн.

Нагадаємо, в кінці минулого року moody's змінило прогноз 13 українських банків із "стабільного" на "негативний".

Раніше Moody's знизило прогноз по суверенному рейтингу України зі "стабільного" на "негативний" і заявило, що може понизити прогноз по зростанню ВВП України в 2012 р. з 4% до приблизно 3%. Fitch знизило прогноз по 9 банкам України з "позитивного" на "стабільний".