ua en ru

Місія МВФ працюватиме в Україні з 7 грудня, - Альєр

Автор: RBC.UA
Місія Міжнародного валютного фонду відвідає Україну в період з 7 по 17 грудня. Про це повідомив постійний представник МВФ Макс Альєр.

Місія Міжнародного валютного фонду відвідає Україну в період з 7 по 17 грудня. Про це повідомив постійний представник МВФ Макс Альєр, повідомляє Reuters.

"На запрошення влади місія МВФ на чолі з Крістофером Джарвісом відвідає Україну в період з 7 по 17 грудня для початку переговорів про нову "Угоду про stand-by", - говориться в заяві Альєра.

Раніше сьогодні прем’єр-міністр України Микола Азаров заявляв, що місія МВФ прибуде до України 6 грудня.

Чинна програма співпраці України і МВФ вже завершилася, проте, за словами глави Міністерства економічного розвитку і торгівлі Петра Порошенка, існує можливість її продовження на дев'ять місяців.

Читайте також: МВФ дасть Україні грошей у разі критичної ситуації в економіці

У свою чергу МВФ заявив, що не веде переговорів з Україною з приводу відновлення співпраці. За словами директора департаменту з міжнародних відносин МВФ Джеррі Райса, в валютному фонді поки не визначилися з умовами продовження співпраці з Україною.

В кінці жовтня в Україні вже працювала технічна місія МВФ, однак, згідно з офіційними заявами, умов продовження співпраці з Україною за програмою stand by вона не обговорювала. Робота велася над програмою реформування фінансового сектора.

Нагадаємо, що якщо Україні не вдасться "розморозити" співпраця з МВФ, міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings може знизити кредитний рейтинг України. На даний момент Україні присвоєно довгостроковий рейтинг дефолту емітента в іноземній і національній валюті на рівні "B" зі "стабільним" прогнозом.

Раніше перший віце-прем'єр-міністр України Валерій Хорошковський, заявляв, що питання щодо залучення нових кредитів від МВФ поки не стоїть на порадку денному.

Читайте також: МВФ визнав проект держбюджету-2013 реалістичним

У свою чергу, міністр фінансів Юрій Колобов заявив, що МВФ пом'якшив свою позицію щодо підвищення тарифів на газ в Україні. "Думаю, що коли місія МВФ прибуде до Києва, ми продовжимо ці питання обговорювати і добиватися можливості співвіднести питання підвищення тарифів з йдуть у нас зараз процесами реформування енергетичної галузі в перспективі до п'яти років. До того часу, коли ми вже зможемо власним видобутком закривати споживання населенням газу ", - зазначав міністр фінансів. Саме тарифи на газ для населення стали причиною того, що програма співпраці України і МВФ була заморожена.

Програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 р., передбачає виділення Україні кредиту на суму 1 млрд 150 млн дол під ставку 3,5% річних. Термін дії програми кредитування становить 2,5 року. Одразу після схвалення програми співпраці Україна отримала перший транш у розмірі 1 млрд 890 млн дол. Рішення про виділення другого (і останнього) траншу в розмірі 1 млрд 500 млн дол рада директорів МВФ ухвалила 22 грудня 2010 р.

Читайте також: Україні необхідне підвищення тарифів на газ, - експерти МВФ

У 2011 р. транші МВФ Україна не отримувала. Київ втратив можливість отримати від МВФ три квартальних кредиту в розмірі приблизно 1,5 млрд дол кожен в рамках програми stand-by загальним обсягом 15,5 млрд дол через порушення погоджених з фондом термінів проведення пенсійної реформи (вступила в силу з 1 жовтня) і підвищення тарифів на газ. Обсяг виплат Україною МВФ на 2012 р. складає 3,72 млрд дол.