ua en ru

Мін'юст має намір оскаржити рішення ЄСПЛ щодо Луценка

Автор: RBC.UA
Первинне ознайомлення з рішенням Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у справі "Луценко проти України" свідчить про наявність підстав для звернення з клопотанням про передання справи на розгляд Великої Палати ЄСПЛ. Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України.

Первинне ознайомлення з рішенням Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у справі "Луценко проти України" свідчить про наявність підстав для звернення з клопотанням про передання справи на розгляд Великої Палати ЄСПЛ, заявив урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ Назар Кульчицький. Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України.

На даний час здійснюється підготовка відповідного клопотання, яке буде подане, відповідно до вимог статті 43 Конвенції, впродовж трьох місяців з моменту винесення рішення у справі, повідомив урядовий уповноважений у справах Європейського суду.

Кульчицький також уточнив, що відповідно до статті 46 Конвенції держави зобов'язуються виконувати остаточні рішення Європейського суду. Рішення Європейського суду стає остаточним з моменту винесення рішення Великою Палатою або з моменту відхилення колегією Великої Палати клопотання про передання справи на розгляд Великої Палати.

До моменту набуття рішенням статусу остаточного воно не підлягає виконанню державою та не створює жодних правових наслідків для сторін.

Раніше повідомлялося, що у Мін'юсті запевнили, що Україна виконає рішення ЄСПЛ щодо Луценка. "Україна виконає все, що буде зазначено в резолютивній частині рішення у справі Юрія Луценка", - сказали в прес-службі. Там також відзначили, що Україна завжди виконує рішення ЄСПЛ і надалі буде виконувати.

Нагадаємо, 3 липня 2012 р. урядовим уповноваженим у справах ЄСПЛ отримано текст рішення ЄСПЛ у справі "Луценко проти України". Даним рішенням констатовано порушення статті 5 та 18 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. Відповідно, ЄСПЛ визнав незаконним арешт екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка і зобов'язав виплатити Луценкові 15 тис. євро моральної компенсації.

27 лютого ц.р. суд засудив Луценка до чотирьох років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також постановив стягнути з засудженого нанесені країні збиткі у розмірі 643 тис. грн, на користь МВС Луценко повинен виплатити майже 294 тис. грн.

Луценко в боротьбі за свої права звернувся до Європейського суду з прав людини.Також він подавав позов проти генерального прокурора Віктора Пшонки, Кузьміна і слідчих, які вели справу до американського суду. Однак Федеральний суд округу Колумбія позов відхилив.

Разом з тим 9 березня ц.р. постійний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи оприлюднив заяву, в якій ПАРЄ зі стурбованістю відзначає відсутність прогресу у виконанні Україною останньої резолюції асамблеї.

Колишній глава Міністерства внутрішніх справ України був затриманий 26 грудня 2010 р. Екс-міністра звинувачений в скоєнні злочину передбаченого ст. КК ст.191 ч.5 (заволодіння державним майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб), та ч.3 ст.365 (перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки).

Прокуратура інкримінувала Луценку незаконне прийняття на роботу свого колишнього водія Приступлюка, незаконне нарахування йому пенсії, надання водієві житла, а також проведення святкових заходів з нагоди Дня міліції у 2008-2009 роках. За даними слідства, діяльність Луценка на посаді глави МВС завдала державі збитків на суму близько 125 тис. дол.

Генеральна прокуратура України протягом останніх кількох років розглянула і передала до судів ряд резонансних кримінальних справ, за ходом яких стежать багато країн світу. Зокрема, мова йде про колишніх політиків з уряду або найближчого оточення Тимошенко. Повний список засуджених, або обвинувачених в злочинах, пов'язаних з перебуванням на керівних постах можна подивитися тут.