ua en ru

Міністр фінансів Швеції: Греція покине єврозону протягом півроку

Автор: RBC.UA
Міністр фінансів Швеції Андерс Борг висловив думку, що Греція, ймовірно, покине єврозону протягом найближчих шести місяців, передає Reuters.

Міністр фінансів Швеції Андерс Борг висловив думку, що Греція, ймовірно, покине єврозону протягом найближчих шести місяців, передає Reuters.

Борг, перебуваючи в кулуарах зустрічі Міжнародного валютного фонду в Токіо, скептично оцінив можливості Греції по реалізації необхідних заходів і дуже слабку конкурентоспроможність цієї країни.

"Важко зрозуміти, як вони можуть взяти ситуацію під контроль без підвищення їх конкурентоспроможності та без значного ослаблення валюти. Я думаю, можна припустити, що, найімовірніше, вони вийдуть. Не слід виключати можливості того, що це відбудеться в наступні півроку", - сказав він.

Читайте також: Шойбле: Греції для виходу з кризи потрібна програма реформ економіки

Борг також висловився проти списання боргів Греції. За його словами, списання кредитів буде важко пояснити виборцям таких країн, як Фінляндія, Німеччина, Франція чи Нідерланди, після того як їх запевнили, що їхні гроші були надані в борг і що це безпечно.

Читайте також: МВФ готовий дати Греції два роки на виконання зобов'язань перед кредиторами

Зазначимо, європейські політики щотижня або передрікають Греції вихід з єврозони, або обіцяють за будь-яку ціну утримати Афіни від повернення до національної валюти драхми. Самі жителі Греції виступають проти обмежувальних заходів Євросоюзу, звинувачуючи своїх спонсорів у зубожінні народу.

Нагадаємо, 12-14 жовтня 2012 р. у Токіо проходять річні засідання рад керуючих МВФ та Світового банку. Крім того, 11 жовтня 2012р. там же відбулася зустріч міністрів фінансів Брікса виборцям буде складно пояснити списання боргів Афінам.

Напередодні федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Греція повинна залишитися в зоні євро, але при цьому також повинна виконувати взяті на себе раніше боргові зобов'язання. Меркель відзначила: "Зараз у мене складається враження, що Греція поступово проводить реформи, результати яких ми вже можемо спостерігати. Процес реформ йде повільніше, ніж ми чекали, але думаю, що ми можемо дати Греції шанс. З одного боку, ми маємо право вимагати від Греції дотримання боргових зобов'язань, з іншої - зобов'язані надати підтримку і партнерську допомогу". Меркель також повідомила, що влада Німеччини постійно стежить за розвитком економічної ситуації в Греції і підтримуює контакт з урядом країни.

Читайте також: Рівень безробіття в Греції в липні 2012 р. склав рекордні 25,1%

Як повідомлялось, дефіцит бюджету Греції за перші 9 місяців 2012 р. скоротився на 37,3% до 12,6 млрд євро порівняно з 20,1 млрд євро за аналогічний період минулого року. Скоротити бюджет вдалося завдяки різкому скороченню витрат, які знизилися більш ніж на 13% до 49,4 млрд євро, але доходи бюджету зараз перебувають на рівні 36,7 млрд євро, тоді як необхідний рівень 38 млрд євро. Таким чином, незважаючи на сильне підвищення податків, грецькому бюджету не вистачило 1,3 млрд євро до мети, встановленої в плані по виходу з кризи. Уряд країни пов'язує це з тим, що страйк працівників податкової служби у вересні призвів до того, що податкові надходження були зібрані на 500 млн менше, ніж повинні були, але тепер ця сума перейде на жовтень.

З травня 2010 р. міжнародні кредитори Греції - Євросоюз, Європейський центральний банк і Міжнародний валютний фонд - відкрили Афінам дві кредитні лінії на загальну суму 240 млрд євро (110 млрд і 130 млрд євро). Взамін Греція зобов'язалася провести масштабне скорочення держвидатків і реформувати економіку, проте реформи постійно гальмуються через відсутність національного політичного консенсусу. Зараз міжнародні кредитори Афін чекають звіту групи аудиторів, що працює в Греції.

Греція належить до числа країн, більше за інших постраждали від всесвітньої фінансової кризи. До теперішнього часу суверенний борг балканської странипревишает 170% від її валового внутрішнього продукту (ВВП). 1 серпня парламентська коаліція у Греції повністю узгодила заходи економії в розмірі 11,5 млрд євро в 2013-2014 рр.. Тим самим грецьке керівництво заявило про свій намір виконати вимоги "трійки" без будь-яких зустрічних умов.

У вересні 2012 р. "трійка" міжнародних кредиторів Греції (Єврокомісія, ЄЦБ, МВФ) ухвалить рішення з питання виділення Афінам чергового кредитного траншу в рамках другої програми фінансової допомоги обсягом 130 млрд євро. Зараз міжнародні кредитори Афін чекають звіту групи аудиторів, що працює в Греції.

В кінці липня глава Єврокомісії Жозе-Мануель Баррозу виступив із заявою про те, що Греція залишиться в єврозоні. За його словами, Брюссель продовжить підтримувати Грецію, якщо в країні будуть продовжуватися реформи.