ua en ru

Меркель і Олланд: "Греція повинна завершити реформи"

Автор: RBC.UA
Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила сьогодні, що домагатиметься від Греції здійснити всі обіцяні реформи як передумову отримання міжнародної фінансової допомоги.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила сьогодні, що домагатиметься від Греції здійснити всі обіцяні реформи як передумову отримання міжнародної фінансової допомоги, передає радіо "Свобода".

Виступаючи в Берліні перед своєю зустріччю з Президентом Франції Франсуа Олландом, тема якої головно присвячена Греції, вона наголосила, що Греція повинна виконати свої обіцянки.

Олланд, зі свого боку, заявив, що Греція має здійснити "неминучі зусилля", щоб залишитися в зоні обігу спільної валюти євро.

Меркель і Олланд зустрічаються сьогодні напередодні їхніх окремих зустрічей завтра і післязавтра з прем'єр-міністром Греції Андонісом Самарасом.

Нагадаємо, днями прем'єр-міністр Греції Антоніс Самарас заявив, що країні потрібно більше часу для проведення реформ.

Відзначимо, 19 серпня ц.р. міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле заявив, що додаткової допомоги Греції не буде. "Викидати гроші в бездонну бочку - безвідповідально. Ми не можемо запускати ще одну програму допомоги", - сказав Шойбле під час відкритого дня уряду. Глава фінансового відомства також підкреслив, що євро є стабільною валютою, яка призвела до зниження інфляції в ФРН у порівнянні з періодом використання марки.

Очікується, що прем'єр-міністр Греції Антоніс Самарас виступить з ініціативою продовження на 2 роки терміну радикальних економічних реформ на зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Франсуа Олландом в Берліні 23 серпня. Перетворення були узгоджені раніше з Європейським союзом, Міжнародним валютним фондом і Європейським центральним банком.

Згідно з нинішніми умовами надання допомоги Греції, вона має скоротити дефіцит бюджету до 2,1% ВВП в 2014 р. з 9,3% у 2011р. Виділення коштів з боку ЄС і МВФ залежить від успішності проведення в Греції структурних реформ. Проте в тому випадку, якщо Греція не вкладеться в графік реформ, її фінансування може бути припинене, що призведе до дефолту і можливої ​​відмови балканської країни від євро.

ВВП Греції в II кварталі 2012 р. скоротився на 6,2% щодо того ж кварталу минулого року. У I кварталі ц.р. грецька економіка скоротилася на 6,5% в річному численні. Раніше прем'єр-міністр Греції Антоніс Самарас заявив, що економічний спад в країні в 2012 р. може виявитися глибше 7%.

6 серпня ц.р. в МВФ повідомили, що європейським лідерам варто задуматися над тим, щоб пом'якшити умови кредитування Греції. У самому МВФ готові перейти на більш пільгові умови надання допомоги Афінам, однак хотіли б отримати підтримку інших учасників "трійки" кредиторів. У МВФ також додали, що рішення пом'якшити вимога викликана тим, що рецесія в Греції не йде на спад, а навпаки, лише погіршується.

5 серпня ц.р. в Афінах успішно завершилися переговори влади Греції з контролерами "трійки" міжнародних кредиторів про новий пакет антикризових заходів, від якого залежить отримання країною міжнародної фінансової допомоги. Втім, позитивний результат переговорів ще не означає зеленого світла для надання подальшої фінансової допомоги Афінам, які не досягли великих успіхів у здійсненні реформ. Наступний транш допомоги обсягом у 31,5 млрд євро залежить від вересневого звіту "трійки". Якщо Греція не отримає гроші другої програми міжнародної допомоги, країні загрожує банкрутство.

Греція належить до числа країн, більше за інших постраждали від всесвітньої фінансової кризи. До теперішнього часу суверенний борг балканської країни перевищує 170% від її валового внутрішнього продукту (ВВП). 1 серпня парламентська коаліція у Греції повністю узгодила заходи економії в розмірі 11,5 млрд євро в 2013-2014 рр.. Тим самим грецьке керівництво заявило про свій намір виконати вимоги "трійки" без будь-яких зустрічних умов. Загальний обсяг виділених Афінам коштів ЄС і МВФ досягає 240 млрд євро.