ua en ru

Мельниченка випустили під заставу

Автор: RBC.UA
Шевченківський районний суд Києва відпустив екс-майора Держохорони Миколу Мельниченка під заставу. Таке рішення оголосив головуючий у справі суддя Андрій Трубніков, передає кореспондент РБК-Україна.

Шевченківський районний суд Києва відпустив екс-майора Держохорони Миколу Мельниченка під заставу. Таке рішення оголосив головуючий у справі суддя Андрій Трубніков, передає кореспондент РБК-Україна.

"Суд постановив... змінити запобіжний захід з взяття під варту на заставу 76,500 тис. грн", - говориться в рішенні суду.

"Приймаючи рішення, суд врахував, що Мельниченко добровільно повернувся в Україну, згоден співпрацювати зі слідством і не буде перешкоджати встановленню істини у справі", - йдеться у рішенні.

Раніше в ході судового засідання представник Служби безпеки України (СБУ) звернувся до суду з поданням про обрання Мельниченка запобіжного заходу у вигляді взяття під варту. Захист Мельниченка наполягав на обранні запобіжного заходу у вигляді підписки про невиїзд.

Читайте також: Мельниченко дасть свідчення у справі Щербаня

Суд також зазначив, що Мельниченко проживає в Васильківському районі Київської області і заборонив екс-майору залишати місце проживання без дозволу слідчих.

Як повідомляє кореспондент РБК-Україна, після судового засідання Микола Мельниченко заявив, що сьогодні о 16:00 йде давати свідчення в Службу безпеки України. "Сьогодні о 16:00 мене викликали давати свідчення", - сказав він.

Екс-майор також заявив, що його буде охороняти спецпідрозділ СБУ "Альфа". "Тепер мені приставили "Альфу", тепер мене будуть охороняти", - сказав Мельниченко. Також він відзначив, що не знає, скільки співробітників "Альфи" будуть перебувати постійно з ним.

У той же час, Микола Неділько, адвокат Миколи Мельниченка, заявив, що захист буде оскаржувати рішення Шевченківського районного суду Києва. За його словами, сторону захисту не влаштовує рішення про внесення застави, оскільки Мельниченко добровільно повернувся в Україну і співпрацює зі слідством. Крім того, Неділько зазначив, що підписка про невиїзд у даній ситуації - оптимальна міра запобіжного заходу.

Напередодні Мельниченко допитали в Генпрокуратурі і пред'явили йому звинувачення у кримінальній справі про розголошення державної таємниці. Затримали екс-майора 24 серпня в аеропорту "Бориспіль".

Читайте також: Італія відпустила Мельниченка на свободу

Нагадаємо, що в серпні Мельниченко за ордером української служби Інтерполу затримали в Неаполі. Через чотири дні, після допиту його відпустили з-під варти.

У березні 2012 р. Служба безпеки України припинила розслідування кримінальної справи щодо Мельниченка у зв'язку з тим, що не встановлено його місцезнаходження. Голова СБУ Ігор Калінін тоді сказав: "Якщо колишнього співробітника держохорони видасть будь-яка інша країна, справу відновлять".

СБУ розслідує стосовно Мельниченка кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 328 "розголошення державної таємниці", ч. 1 ст. 358 "підроблення документів" та ч.3 ст. 365 "перевищення службових повноважень" УКУ.

Читайте також: Мельниченко перебуває в розшуку

У міжнародному розшуку Мельниченко перебуває з жовтня минулого року. У червні 2011 р. Печерський районний суд Києва задовольнив позов колишнього Президента Леоніда Кучми про визнання незаконним закриття кримінальної справи проти колишнього майора Державної служби охорони Миколи Мельниченка. На початку червня Кучма звернувся до Генпрокуратури з проханням поновити справу проти колишнього співробітника президентської охорони, а через тиждень Генпрокуратура порадила йому звернутися з відповідною скаргою до суду. У липні Апеляційний суд Києва визнав законним поновлення кримінальної справи проти Мельниченка.

Проти Мельниченка в 2001 і 2004 рр.. порушувалися справи за підозрою в перевищенні службових повноважень, розголошенні державної таємниці, а також за фактом фальсифікації доказів. У березні 2005 р. вони були закриті.