ua en ru

Мельниченко готовий давати свідчення у справі Щербаня (фото)

Автор: RBC.UA
У Шевченківському районному суді Києва почалося судове засідання, де очікується буде призначена міра запобіжного заходу екс-майору Миколі Мельниченку. Засідання відкрив головуючий у справі суддя Андрій Трубніков, передає кореспондент РБК-Україна.

У Шевченківському районному суді Києва почалося судове засідання, де очікується буде призначена міра запобіжного заходу екс-майору Миколі Мельниченку. Засідання відкрив головуючий у справі суддя Андрій Трубніков, передає кореспондент РБК-Україна.

Мельниченко буде давати свої свідчення у кримінальній справі щодо вбивства народного депутата України Євгена Щербаня. "Я буду свідчити по всіх справах, які будуть розслідуватися. Щодо справи Щербаня ... якщо будуть у когось якісь питання, або у прокуратури, в адвокатів, або у суда, я готовий відповідати", - заявив Мельниченко в суді .

Читайте також: Кузьмін: Тимошенко була особисто знайома з учасниками банди, причетної до вбивства Щербаня

За його словами, він вже направив свої свідчення в Міністерство юстиції США, які офіційно оформлені. Мельниченко підтвердив, що всі свідчення правдиві і він готовий нести за це відповідальність.

"Я повернувся за власним бажанням саме для того, щоб провести всі необхідні слідчі дії для того щоб постати перед судом, відповідати за кожен свій крок, за кожну свою дію. Я жодним чином жодного разу не порушував закони України", - заявив Мельниченко. За його словами він не збирається залишати Україну до завершення всіх слідчих дій.

На судовому засіданні присутній Микола Мельниченко, його захисник адвокат Микола Неділько та цивільна дружина Наталя Розинська. Сторону позивача представляють представники Служби безпеки України. Також у залі присутні представники ЗМІ.

Напередодні Мельниченко допитали в Генпрокуратурі і пред'явили йому звинувачення у кримінальній справі про розголошення державної таємниці. Затримали екс-майора 24 серпня в аеропорту "Бориспіль".

Читайте також: Італія відпустила Мельниченка на свободу

Євген Щербань був розстріляний 3 листопада 1996 р. в аеропорту Донецька після прибуття з Москви. Щербань, його дружина і механік померли в результаті отриманих поранень. Бортінженер літака помер у лікарні від вогнепального поранення в шию.
У ГПУ вважають, що замовником вбивства Щербаня в інтересах Юлії Тимошенко був ще один екс-прем'єр-міністр Павло Лазаренко.

Нагадаємо, що в серпні Мельниченко за ордером української служби Інтерполу затримали в Неаполі. Через чотири дні, після допиту його відпустили з-під варти.

У березні 2012 р. Служба безпеки України припинила розслідування кримінальної справи щодо Мельниченка у зв'язку з тим, що не встановлено його місцезнаходження. Голова СБУ Ігор Калінін тоді сказав: "Якщо колишнього співробітника держохорони видасть будь-яка інша країна, справу відновлять".

СБУ розслідує стосовно Мельниченка кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 328 "розголошення державної таємниці", ч. 1 ст. 358 "підроблення документів" та ч.3 ст. 365 "перевищення службових повноважень" УКУ.

Читайте також: Мельниченко перебуває в розшуку

У міжнародному розшуку Мельниченко перебуває з жовтня минулого року. У червні 2011 р. Печерський районний суд Києва задовольнив позов колишнього Президента Леоніда Кучми про визнання незаконним закриття кримінальної справи проти колишнього майора Державної служби охорони Миколи Мельниченка. На початку червня Кучма звернувся до Генпрокуратури з проханням поновити справу проти колишнього співробітника президентської охорони, а через тиждень Генпрокуратура порадила йому звернутися з відповідною скаргою до суду. У липні Апеляційний суд Києва визнав законним поновлення кримінальної справи проти Мельниченка.

Проти Мельниченка в 2001 і 2004 рр.. порушувалися справи за підозрою в перевищенні службових повноважень, розголошенні державної таємниці, а також за фактом фальсифікації доказів. У березні 2005 р. вони були закриті.