ua en ru

Курс долара на міжбанку за тиждень знизився на 3 копійки

Автор: RBC.UA
Курси долара і євро сьогодні, в п'ятницю 16 листопада, продемонстрували деяке зниження за підсумками торгів на міжбанківському валютному ринку. Таким чином, загалом за поточний тиждень долар подешевшав на 2-3 копійки, курс євро істотно не змінився.

Курси долара і євро сьогодні, в п'ятницю 16 листопада, продемонстрували деяке зниження за підсумками торгів на міжбанківському валютному ринку. Американська валюта подешевшала, у порівнянні зі значеннями четверга, на 5 копійок, євро - на 7 копійок, торги закрилися на рівні 8,19-8,199 грн/дол. по долару США і 10,4353-10,4508 грн/євро по євро.

По темі: Прогнозний курс долара в проекті бюджету-2013 підвищений до 8,4 грн/дол

Варто відзначити, що попередній торговий тиждень на міжбанку (5-9 листопада) долар закрив на рівні 8,21-8,22 грн/дол., євро - в діапазоні 10,4327-10,4514 грн/євро. Таким чином, в загальному, за поточний тиждень долар подешевшав на 2-3 копійки, курс євро істотно не змінився.

Тим часом 13-14 листопада курс долара на міжбанку оновлював трирічні максимуми. Зокрема у вівторок міжбанк закрився подорожчанням долара на 4-7 копійок, на рівні 8,288-8,325 грн/дол., що є максимальним рівнем з 8 жовтня 2009 р. (тоді курс долара закрився в діапазоні 8,314-8,332 грн/дол.).

Читайте також: ЗВР України в жовтні зменшилися на 8,4% - до 26,8 млрд дол., - НБУ

"Основними факторами, які впливають на динаміку попиту та пропозиції валюти на валютному ринку країни, є торговельний дефіцит, виплати за зовнішніми боргами, внутрішній попит на готівкову валюту. До деяких пір, поки нетто скупка валюти населенням не перевищувала 1 млрд дол. на місяць, а приплив запозичень та інвестицій був достатнім для забезпечення фінансування дефіциту рахунку поточних операцій і обслуговування зовнішніх зобов'язань, спостерігалася відносна стабільність на валютному ринку", - зазначила економіст ІК" Трійка Діалог Україна "Ірина Піонтковська.

Долар на міжбанку Євро на міжбанку
Курс долара на міжбанку за тиждень знизився на 3 копійки Курс долара на міжбанку за тиждень знизився на 3 копійки

За її словами, продовження розширення дефіциту рахунку поточних операцій на тлі скорочення припливу валюти по фінансовому рахунку і сплеску попиту на готівкову валюту всередині країни у вересні-жовтні призвело до збільшення девальваційного тиску, який згладжується інтервенціями НБУ. "Це призводить до скорочення міжнародних резервів, яке буде тривати до тих пір, поки або НБУ не змінить режим валютного курсу або зовнішньоекономічна кон'юнктура покращиться. До кінця року можливе ослаблення національної валюти приблизно до 8,5 грн за долар", - прогнозує експерт.

Читайте також: Зниження ЗВР може змусити Україну провести коригування валютного курсу, - експерти

У той же час, на думку голови наглядової ради Platinum Bank Юрія Блащука, якщо Нацбанк вважає, що курс повинен бути таким, значить, він бачить якусь тенденцію. "Я думаю, це нормальний процес. Якщо НБУ не палить резерви, значить він бачить якусь тенденцію і поступово відпускає курс... Коли відпускає, виникає якийсь сплеск, але потім все повернеться до нормального економічного курсу", - вважає банкір .

Між тим, директор департаменту аналізу і прогнозування грошово-кредитного ринку НБУ Сергій Кораблін заявив, що Національний банк України буде підвищувати гнучкість курсу гривні. "Поступове підвищення курсової гнучкості національної валюти, про яку йшла мова це неминучість. Це неминуче", - заявив Кораблін.

При цьому він зазначив, що у НБУ немає ніяких зобов'язань перед МВФ щодо утримання курсу гривні на заздалегідь визначеному рівні. "Необхідна тісна співпраця з урядом та прозорість дій НБУ", - додав він.

Читайте також: Негативне сальдо інтервенцій НБУ на міжбанку в жовтні зросло на 18,9% - до 1,8 млрд дол

Що стосується, готівкового курсу, то сьогодні курс долара до гривні на готівковому ринку України зміцнився, в порівнянні з вчорашніми значеннями, на 1 копійку на продажу (купівля - 8,2207 грн/дол., продаж - 8,2683 грн/дол). Курс євро знизився на 1 копійку на купівлі, на продажу європейська валюта подешевшала на 3 копійки (купівля 10,4161 грн/євро, продаж - 10,6636 грн/євро).

Як повідомлялося, в п'ятницю 9 листопада ц.р., на готівковому ринку України курс американського долара істотних змін не зазнав, купували валюту по 8,1772 грн/дол., продавали по 8,1973 грн/дол. Курс купівлі євро становив 10,3892 грн/євро, курс продажу - 10,5708 грн/євро.

Таким чином за тиждень готівковий долар подорожчав на 5 копійок на купівлі, на продажу американська валюта додала 7 копійок. Курс євро зріс на 3 копійки на купівлі, на продажу євро зміцнився на 9 копійок.

Відзначимо, останнім часом на курс готівкового долара істотно впливає ажіотаж серед населення, яке масштабно скуповує валюту.

Як говориться в огляді основних тенденцій валютного ринку України за жовтень 2012 р. національний банк України, чиста купівля населенням валюти склала 2 млрд 169,3 млн дол. Згідно з повідомленням, обсяг валюти, купленої банками у населення, склав 1 млрд 171,1 млн дол., обсяг валюти, проданої населенню, - 3 млрд 340,4 млн дол. Таким чином, чиста купівля валюти населенням виросла на 20,4%, в порівнянні з 1,8 млрд дол. в вересні 2012 р.

Читайте також: Україна може провести девальвацію гривні на 10% до грудня 2012 р., - HSBC

Варто також відзначити, що ряд експертів прогнозують суттєве зниження курсу гривні. На їхню думку, це пов'язано, зокрема, з низьким світовим попитом на сталь, який, у свою чергу, чинить тиск на платіжний баланс.

Як заявив економіст HSBC по Росії, Україні і Казахстану Олександр Морозов, що раніше відбудеться девальвація гривні, тим краще для платіжного балансу, економіки та ринків. Морозов очікує зниження курсу до 11 грн/дол. до кінця 2013 р.

На думку Ірини Піонтковської, підвищений попит на іноземну валюту з боку громадян обумовлює зниження золотовалютних резервів НБУ, що в свою чергу, може змусити регулятор провести коригування валютного курсу.