ua en ru

Криза торжеству перешкода: Португалія відмовляється від свят

Автор: RBC.UA
Боргова криза змусила уряд Португалії піти на радикальний крок і прийняти рішення про скасування 4 з 14 існуючих в країні святкових днів.

Боргова криза змусила уряд Португалії піти на радикальний крок і прийняти рішення про скасування 4 з 14 існуючих в країні святкових днів, передає телеканал "Росія 24".

Метою такого кроку є підтримка економічного зростання і боротьба з бюджетним дефіцитом, оскільки влада країни сподівається, що відмова від вихідних днів надасть поштовх економічному зростанню. Буде скасовано два вихідних дні, присвячених релігійним святам, ще два - світським:

1 листопада - День всіх святих;
Корпус Крісті, або Свято тіла і крові Христових, що відзначається на 60-й день після Великодня;
5 жовтня - річниця створення Португальської республіки в 1910 р.;
1 грудня - річниця звільнення Португалії від іспанського панування в 1640 р.

Для того щоб подібне рішення не спровокувало хвилювання серед віруючих, даних крок був узгоджений з Ватиканом. Влада Португалії зверталася до Католицької церкви для отримання консультацій щодо того, які саме свята можна зробити робочими.

Раніше МВФ офіційно схвалив надання Португалії чергового траншу фінансової допомоги на 5,17 млрд євро. Фактично ЄС вже схвалив надання Португалії четвертого траншу в 9,7 млрд євро. У результаті загальний обсяг траншу фінансової підтримки досяг майже 14,9 млрд євро.

Раніше вийшла доповідь "трійки" міжнародних кредиторів (ЄС, МВФ, ЄЦБ), у якій наводиться оцінка дій Португалії за виконанням програми жорсткої бюджетної економії. У доповіді сказано, що країна непогано справляється з реформуванням своєї економіки. Незважаючи на це, єврокомісар з економіки і фінансів Оллі Рен закликав ЄС бути готовим надати Лісабону додаткову фінансову допомогу.

Дефіцит бюджету Португалії за підсумками минулого року знизився до 4,2%, при тому, що цільовий рівень становив 5,9%. В ці рамки країна повинна була укластися, щоб продовжити отримувати пільгові міжнародні кредити.

У минулому році країна отримала трирічний позику обсягом 78 млрд євро від міжнародних кредиторів. До екстреного фінансування "трійки" Португалію змусила звернутися надзвичайно висока вартість запозичень, яка буквально "відрізала" країну від фінансових ринків. Інвестори як і раніше побоюються, що Лісабон повторить сценарій Греції, враховуючи високий рівень держборгу країни і слабку можливість його погасити через повільне зростання економіки.