ua en ru

Кредитний рейтинг Угорщини знижений до ВВ зі "стабільним" прогнозом, - S&P

Автор: RBC.UA
Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's (S&P) знизило довгостроковий кредитний рейтинг Угорщини в національній та іноземній валюті з В+ до ВВ. Короткостроковий кредитний рейтинг у національній та іноземній валюті підтверджений на рівні В, прогноз по всіх рейтингах - "стабільний".

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's (S&P) знизило довгостроковий кредитний рейтинг Угорщини в національній та іноземній валюті з В+ до ВВ. Короткостроковий кредитний рейтинг у національній та іноземній валюті підтверджений на рівні В, прогноз по всіх рейтингах - "стабільний". Така інформація міститься в прес-релізі агентства.

Поряд із змінами національного кредитного рейтингу знижений з рівня ВВ+ до ВВ довгостроковий рейтинг контрагента Національного банку Угорщини (Центрального банку республіки).

Читайте також: Єврокомісія стурбована політичною ситуацією в Угорщині

Зниження рейтингу відображає думку фахівців S&P, що дії політичного керівництва республіки у фінансовому секторі, швидше за все, скоротять потенціал економічного зростання в середньостроковому періоді. У свою чергу це може зірвати державну програму скорочення національного боргу. Крім цього, в S&P очікують, що, незважаючи на те, що в короткостроковій перспективі уряду вдасться досягти заданих бюджетних показників, це потребуватиме більших, ніж передбачалося раніше, зусиль, у зв'язку з уповільненням економічного зростання.

Прогноз "стабільний" вказує на те, що Угорщина зберігає високу кредитоспроможність і виконує як внутрішні, так і зовнішні зобов'язання, відзначили в S&P.

Читайте також: ЄК оштрафує Угорщину за високий дефіцит бюджету

У 2011 р. Угорщина звернулася до Міжнародного валютного фонду (МВФ) і ЄС з проханням про надання кредиту, проте до цих пір не отримала гарантій виділення необхідних коштів. У Будапешті розраховують на позику порядку 17-20 млрд євро. За словами голови фонду Крістін Лагард, МВФ поки не готовий надати Угорщині новий кредит, а Будапешту слід продемонструвати "реальні кроки" щодо стабілізації національної економіки та проведення ефективної фінансової політики.

В 2008 р. Угорщина уникла банкрутства завдяки кредиту в 20 млрд євро, виділеного ЄС, МВФ і Світовим банком.

Читайте також: Єврокомісія подала до суду на уряд Угорщини

У січні ц.р. стало відомо, що Єврокомісія має намір залучити Угорщину до відповідальності за порушення союзного договору, а саме за прийняття законів, якими передбачається встановлення контролю влади над Національним банком, зниження пенсійного віку суддів і прокурорів, а також скасування посади незалежного експерта із захисту особистих даних. Глава МВФ Крістін Лагард тоді заявила, що переговори про надання республіці кредиту продовжаться лише після того, як в закон про Нацбанк будуть внесені зміни. З аналогічним коментарем виступив єврокомісар з економіки та фінансів Оллі Рен.

Читайте також: Єврозона знову впала в рецесію

Нагадаємо, в кінці грудня 2011 р. міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's (S & P) знизило довгостроковий як, так і короткостроковий суверенні рейтинги Угорщини з рівня BBB-/A-3 до BB+/B. Крім того, агентство знизило довгостроковий кредитний рейтинг контрагента Центробанку країни з ВВВ-до BB +. Також S&P попередив про можливість ще одного пониження рейтингів Угорщини в 2012 р.

Після цього прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан повідомив про готовність внести поправки в ряд законодавчих актів, що викликають стурбованість Євросоюзу. Раніше зазначалося, що, оскільки Угорщина не є членом єврозони, проти неї не можуть бути введені санкції, але вона може позбутися фінансової допомоги ЄС з січня 2013 р.