ua en ru

Китай інвестує в сільське господарство України 3 млрд дол

Автор: RBC.UA
У Пекіні 28 червня ц.р. Міністерство аграрної політики і продовольства України та Експортно-імпортний банк Китаю підписали меморандум про співпрацю з підтримки пріоритетних проектів у сільському господарстві. Меморандум дає можливість Україні залучити кошти на суму 3 млрд дол. на фінансування конкретних проектів у сільськогосподарському секторі.

У Пекіні 28 червня ц.р. Міністерство аграрної політики і продовольства України та Експортно-імпортний банк Китаю підписали меморандум про співпрацю з підтримки пріоритетних проектів у сільському господарстві. Меморандум дає можливість Україні залучити кошти на суму 3 млрд дол. на фінансування конкретних проектів у сільськогосподарському секторі, повідомили в прес-службі Міністерства аграрної політики і продовольства України.

"Підписання меморандуму про виділення 3 млрд дол. для розвитку аграрного сектора нашої країни - закономірне проміжне рішення в рамках співробітництва та домовленостей між керівниками наших країн. Воно також є наслідком співпраці між Національними банками, зокрема, є логічним вислідом підписання (минулого вівторка в Пекіні) свопу", - зазначив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк, який поставив свій підпис під меморандумом.

Голова Національного банку України (НБУ) Сергій Арбузов, який був присутній на церемонії підписання, зазначив унікальність документа як за сумою, так і за умовами її надання. "Китайська сторона проявила гнучкість у цьому питанні, і ми їй за це вдячні; зі свого боку ми не підведемо і будемо поставляти в КНР сільгосппродукцію найвищої якості", - додав він.

Присяжнюк також висловив упевненість в тому, що цей фінансовий потенціал дасть можливість, по-перше, поліпшити і збільшити обсяг товарообігу сільськогосподарської продукції та продовольства, а по-друге, сприятиме притоку нових інвестицій в аграрний сектор, що дозволить збільшити продуктивність, поліпшити фінансові можливості для сільгоспвиробників країни і, відповідно, технічне переустаткування.

Голова Мінагрополітики також висловив сподівання, що після узгодження всіх деталей між обома сторонами процес піде досить швидко. Він також додав, що, згідно з меморандумом, Україна зможе залучити кошти на фінансування конкретних проектів в агросекторі. Конкретні проекти та умови отримання грошей обговорюватимуться додатково.

Міністр підкреслив, що домовленості, зафіксовані в меморандумі, дають можливість ініціювати подальші переговори щодо виділення кредитних грошей і щодо гарантій, надання яких є однією з умов Ексімбанку Китаю. Зараз обговорені, зокрема, умови кредиту і відсоткової ставки.

Заступник голови Ексімбанку Китаю Чжу Сіньцян, у свою чергу, підкреслив, що Україна - надійний партнер для Китаю. "В останні роки наші зв'язки стали дуже тісними. Ми готові з вами працювати з багатьох напрямків, особливо в сільському господарстві", - зазначив він.

Нагадаємо, 26 червня ц.р. НБУ підписав з Народним банком Китаю трирічний договір про валютні свопи на суму 15 млрд юанів (2,36 млрд дол.)

Експортно-імпортний банк не в перший раз береться фінансувати українсько-китайські проекти в сфері сільського господарства. Подібний меморандум був підписаний у листопаді 2011 р. між Радою міністрів Криму, Exim Bank of China і Китайською національною корпорацією машинної промисловості і генеральних підрядів. Зокрема, меморандум передбачав проекти з будівництва сільськогосподарського комплексу, у т.ч. зерновий елеватор, комбікормовий завод, холодильні приміщення, завод з виробництва біопалива, біогазові електростанції, фруктів-і овочесховища.

Як повідомляв Присяжнюк у травні ц.р., китайці розглядають також можливість переобладнати українські спиртові заводи на заводи з виробництва біопалива.

Відзначимо, у березні 2012 р. міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що Китай дуже зацікавлений в інвестиціях в Україну, тому Україна буде шукати нові джерела інвестицій у Китаї. Серед основних напрямків для нарощування співпраці між Україною і Китаєм були названі торгівля, енергетика, машинобудування, медицина і фармацевтика, науково-технічна, авіаційна, космічна, освітня та культурна сфери та сільське господарство. Підтвердженням зацікавленості Китаю в українському сільському господарстві стала травнева домовленість про форвардні закупівлі української кукурудзи на суму близько 1 млрд дол.

Раніше повідомлялося, що Китай в 2012 р. планує посилити динаміку освоєння ринків, що розвиваються.