ua en ru

Карти Apple можуть бути небезпечні для життя, - поліція Австралії (фото)

Автор: RBC.UA
Помилки в картах Apple можуть поставити під загрозу життя автомобілістів, які їм довірилися. Про це попереджає поліція австралійського штату Вікторія.

Помилки в картах Apple можуть поставити під загрозу життя автомобілістів, які їм довірилися. Про це попереджає поліція австралійського штату Вікторія, повідомляє ВВС.

За словами представників поліції міста Мілдьюра, їм вже неодноразово доводилося рятувати людей, які заблукали через неправильні дані на картах, розроблених Apple для своїх мобільних пристроїв. Зокрема, кільком мандрівникам довелося провести більше доби без води і їжі, при температурі повітря, що перевищує 46 градусів.

Міська поліція радить мандрівникам користуватися будь-якими іншими картами до тих пір, поки Apple не виправить помилку.

"Згідно з тестами, проведеними поліцією, на картах Apple містечко Мілдьюра знаходиться посередині Національного парку Муррей-Сансет, приблизно в 70 кілометрах від істинного розташування міста", - заявила виконуюча обов'язки старшого сержанта поліції Мілдьюра Шарон Дарсі.

"Поліція дуже стурбована, так як в парку немає води, і температура там може досягати 46 градусів. Це може поставити під загрозу життя людей", - додала вона.

Читайте також: Глава Apple вибачився перед покупцями за помилки в навігаційних картах

Варто відзначити, що програмне забезпечення Apple для навігації, з моменту випуску у вересні цього року піддавалось різкій критиці з боку користувачів. Минулого тижня глава компанії Тім Кук визнав, що Apple "напартачила" з картами і зараз працює над покращенням Программма.

У вересні Apple перестала використовувати карти Google, замінивши їх своєю власною програмою. Однак користувачі відразу ж стали скаржитися на численні помилки, погана якість зображення та неправильні пропоновані маршрути. Спочатку Apple виступила на захист своєї програми, заявляючи, що вона "переконана в якісності карт". Проте незабаром компанія змінила свою точку зору і опублікувала на своєму сайті вибачення.

Читайте також: iPhone 5 розчарував половину споживачів, - дослідження (фото)

Карти Apple можуть бути небезпечні для життя, - поліція Австралії (фото) Карти Apple можуть бути небезпечні для життя, - поліція Австралії (фото)
Так виглядає місцевість на карті Google Так виглядає місцевість на карті Apple

В інтернет-магазині додатків App Store пропонуються й альтернативні карти. Однак карти Google користувачам Apple досі недоступні, хоча, наскільки відомо, додаток з картами Google знаходиться в стадії тестування.

Скандал навколо карт Apple вже призвів до відставки декількох топ-менеджерів компанії.

Одночасно з цим дослідники університету Карнегі-Меллон повідомили, що ними були виявлені уразливі точки в системі глобального позиціонування GPS. Згідно з опублікованим ними доповіді, за допомогою устаткування, що коштує всього лише 2,5 тис. дол., можливо вивести з ладу 30% станцій GPS Continuously Operating Reference Stations (CORS), що використовуються в критично важливих для життя і безпеки системах. Станції CORS використовуються для ретрансляції даних глобальної навігаційної супутникової системи GNSS, переважно, на території США.

Багато комерційних GPS-приймачів покладаються на ці дані, але через відсутність криптографічних методів перевірки автентичності GPS-пакетів в комерційних додатках ці GPS-приймачі уразливі для атаки. Метод не працює у військовій версії GPS, де використовується криптографічний захист передаваних даних.

Дослідники пропонують вжити методів захисту програмного забезпечення GPS від атак за допомогою радіочастот або через мережу, а також розробити систему виявлення атак.

Фахівці університету Карнегі-Меллон продемонстрували можливість розсинхронізації часу в системі GPS, в результаті чого можливо, наприклад, забезпечити "наступ" 2038 року протягом двох хвилин і 100000 року протягом двох днів. Це, в свою чергу, може повністю вивести з ладу певні моделі пристроїв.

За словами дослідників, "до тих пір, поки система GPS не буде захищена, критичні з точки зору технічної безпеки додатки можуть піддаватися атакам".