ua en ru

Кабмін затвердив ТЕО будівництва заводу з виробництва ядерного палива

Автор: RBC.UA
Загальна кошторисна вартість проекту будівництва заводу з виробництва ядерного палива в Україні становить 2,36 млрд грн. Відповідне рішення закріплене урядовою постановою №437-р від 27 червня.

Загальна кошторисна вартість проекту будівництва заводу з виробництва ядерного палива в Україні становить 2,36 млрд грн. Відповідне рішення закріплене урядовою постановою №437-р від 27 червня.

Згідно з розпорядженням, будівництво буде розділене на дві черги: у 2012-2015 років і 2016-2020 рр. Крім основних інвестицій, 1,1 млрд грн буде витрачено напридбання технологій виробництва ядерного палива, а 225,75 млн грн вкладені в інфраструктуру селища Смоліне (Кіровоградська обл.), на території якого буде розташований завод.

Як заявив в березні ц.р. заступник генерального директора державного концерну "Ядерне паливо" Борис Білик, вартість будівництва заводу з виробництва ядерного палива в Кіровоградській області складе 2,3 млрд грн. "Враховуючи, що техніко-економічне обгрунтування вже пройшло експертизу з позитивними висновками. Цифри є, вони відкриті для опублікування. Це 2,3 млрд грн, з яких перша черга становить 1,6 млрд грн, і 700 млн грн - друга черга", - сказав Білик.

За його словами, в ці суми входять будівельно-монтажні роботи, закупівля обладнання, пуско-настановні роботи і т.д. Перша черга планується до запуску в 2015 р., а друга в 2015-2020 рр.

Нагадаємо, рішення про створення ЗАТ "Завод з виробництва ядерного палива" було ухвалене 9 вересня 2011 р., коли український державний концерн "Ядерне паливо" і російський "ТВЕЛ" (паливна компанія "Росатома") підписали відповідний установчий договір. Підприємство знаходиться в Кіровоградській області, українська сторона отримала 50% +1 акція, а російська - що залишилися 50% - 1 акція. В кінці 2011 р. в Україні було зареєстровано спільне з Росією підприємство з виробництва ядерного палива.

Потужність фабрікаціонного заводу з виробництва ядерного палива складе 400 т по урану на рік. Перша черга заводу передбачає створення ділянок спорядження тепловидільних елементів (ТВЕЛІВ) і виробництва тепловиділяючих збірок (ТВЗ), створення ділянки для виготовлення ряду комплектуючих, а також передбачає створення ділянки для виготовлення цирконієвих комплектуючих і додаткової інфраструктури. В рамках другої черги будуть створені ділянку для виготовлення паливних таблеток, порошків і додаткова інфраструктура.