ua en ru

Кабмін затвердив проект нацплану з лібералізації візового режиму з ЄС

Автор: RBC.UA
Кабінет міністрів України вчора, 16 лютого 2011 р., затвердив проект національного плану з виконання плану дій (ПД) з лібералізації візового режиму з ЄС.

Кабінет міністрів України вчора, 16 лютого 2011 р., затвердив проект національного плану з виконання плану дій (ПД) з лібералізації візового режиму з ЄС. Про це сьогодні пише "Комерсант-Україна".

Документ передбачає, що наприкінці року Україна реалізує ПД і зможе просити ЄС про скасування шенгенських віз для українців. У той же час, прихильники і противники консорціуму ЄДАПС сперечаються про можливість його участі у виготовленні бланків нових біометричних закордонних паспортів.

Національний план з виконання ПД щодо лібералізації Євросоюзом візового режиму для України повинен бути затверджений в найближчі дні указом Президента України Віктора Януковича. Вчора завершилося міжвідомче узгодження проекту документа.
36-сторінковий документ складений з урахуванням заяв В.Януковича про те, що Україну незабаром завершить виконання ПД.

Задекларовано, що всі пункти національного плану будуть здійснені не пізніше IV кварталу цього року.

Сім сторінок документа зайняло опис дій щодо впровадження в Україні біометричних закордонних паспортів та посвідчень біженця. Для цього необхідно прийняти закон "Про документи, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України" і ряд підзаконних актів. "Законопроект поки не готовий. Йде боротьба за грошові потоки, за право виробляти біометричні паспорти", - розповіло джерело видання. Згідно з національним планом, підприємство, яке отримає держзамовлення на виготовлення паспортів, буде визначено до кінця лютого.

Введення біометричних документів є одним з принципових вимог ЄС. "Ті, хто не має наміру їздити до ЄС, можуть використовувати старі "червоні" і "сині" паспорти", - відзначило джерело видання, причетне до підготовки документа.

Слід зазначити, що навіть у разі своєчасного виконання національного плану позитивне рішення Євросоюзу про надання Україною безвізового режиму не гарантовано. Автори національного плану визнають, що виконання деяких вимог ЄС не обмежується 2011 р.

Зокрема, ПД передбачає завершення України виконання програми з облаштування держкордону, а також розробку і реалізацію програми з протидії торгівлі людьми та з боротьби з відмиванням нелегальних доходів. Ці держпрограми розраховані до 2015 р., і Кабмін не ініціював скорочення термінів їх виконання. "Ми усвідомлюємо, що підсумкове рішення ЄС буде політичним, а не формальним, заснованим на реалізації переліку пунктів. І ми сподіваємося переконати ЄС у політичній необхідності надати нам безвізовий режим вже зараз", - заявило джерело видання.

Нагадаємо, 22 листопада 2010 р. Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна виконає план дій щодо безвізового режиму з ЄС в 2011 р.

"Я добре усвідомлюю, що цей шлях не буде легким, але ми його подолаємо в 2011 р ... Безумовно, це певні послідовні кроки, які ми повинні зробити найближчим часом - швидше за все в першому півріччі 2011 р ... Ми над цими реформами вже працюємо і сподіваюся, ми це завдання виконаємо, і тоді м'яч буде на європейській стороні ... Нарешті ми вийшли на прямий шлях до зняття візових бар'єрів ", - сказав Віктор Янукович.

Раніше 22 листопада, Європейський Союз (ЄС) надав Україні план дій щодо безвізового режиму для короткострокових поїздок.

Як повідомлялося, 28 травня 2010 р. представник ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра заявив, що ЄС вважає необхідною умовою для скасування візового режиму між Україною та ЄС підвищення рівня життя в Україні. Він також додав, що у питанні скасування віз для українців дуже важливі економічна та соціальна складові.

Варто відзначити, в проекті програми економічних реформ України на 2010-2014 рр. міститься пункт, згідно з яким безвізовий режим між Україною та ЄС має бути впроваджений до кінця 2012 р.

Крім того, 25 лютого 2010 р. Європарламент проголосував за резолюцію щодо України, в якій, зокрема, міститься пункт про можливість Києва запитати членство в ЄС. Також, Європарламент проголосував за резолюцію щодо України, в якій міститься звернення до ради Євросоюзу надати ЄК мандат для розробки дорожньої карти безвізового режиму для України. Відзначимо, Україна і Європейський Союз почали безвізовий діалог в кінці 2008 р., практично відразу після того, як на Паризькому саміті було схвалено рішення про перехід до безвізового режиму у довгостроковій перспективі.