ua en ru

Кабмін знизив статутний капітал ДІУ в 2,3 рази

Автор: RBC.UA
Кабінет міністрів України знизив статутний капітал Державної іпотечної установи в 2,3 рази - з 2,2 млрд грн до 951 млн 752 тис. 475,15 грн. Про це йдеться в постанові Кабміну від 18 червня 2012 р.

Кабінет міністрів України знизив статутний капітал Державної іпотечної установи в 2,3 рази - з 2,2 млрд грн до 951 млн 752 тис. 475,15 грн. Про це йдеться в постанові Кабміну від 18 червня 2012 р. № 543.

Крім того, Кабмін дозволив ДІУ рефінансування іпотечних кредиторів за рахунок власних та залучених коштів.

Напередодні Кабмін тимчасово призначив Юрія Зоца в.о. голови правління Державної іпотечної установи.

Згідно статуту, основною метою діяльності ДІУ є рефінансування іпотечних кредиторів - банків і небанківських фінансових установ, які провадять діяльність з надання забезпечених іпотекою кредитів.

Відзначимо, як заявив прем'єр-міністр Україна Микола Азаров, бізнес в Україні буде отримувати преференції, якщо почне вкладати кошти в будівництво житла. За його словами, держава повинна підказати і допомогти бізнесу.

Обіцянка допомогти будівельному бизнесу пролунала вслід за амбітною заявою прем'єра про те, що середню вартість одного квадратного метра житла в Україні потрібно довести до 5,5 тис. грн. Азаров також заявляв, що будівельні компанії, які будуть цим займатися, зможуть отримати кредити на початок робіт за дуже вигідними ставками.

Як заявляв на початку травня ц.р. міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Анатолій Близнюк, державною програмою здешевлення іпотечних кредитів передбачено, що держава компенсує 13% з 16% такого кредиту. "В житлові довгобуди, що з'явилися з початком світової фінансової кризи, вкладені значні кошти громадян. Введення дешевої іпотеки та залучення її коштів для завершення таких об'єктів вирішить житлову проблему не тільки для учасників нової іпотечної програми, а й сотень інвесторів власного житла", - зазначав міністр.

В кінці квітня ц.р. уряд прийняв програму "Доступне житло". Як раніше заявляв Президент України Віктор Янукович, програма іпотечного кредитування "Доступне житло" буде надавати громадянам України кредити на житло не дорожче 2-3% на 10-15 років.

Будівництво в Україні переживає не найкращі часи. За підсумками 2011 р. інвестиції в будівництво склали лише 3,6% обсягу капітальних інвестицій в економіку Україну.

Не сприяє інвестиціям в будівельний бізнес і складні умови для бізнесу в Україні в цілому. Згідно із заявою Європейської бізнес асоціації в квітні ц.р., бізнесмени оцінюють інвестиційний клімат Україна нижче, ніж під час кризи 2008-2009 рр. Більшість інвесторів вважають, що негативний вплив на бізнес справляють насамперед посилення фіскальної політики, корупція в органах влади і тиск митних органів. Підприємці визнають, що без реального поліпшення інвестиційного клімату всі великі інвестиційні проекти будуть заморожені. Нагадаємо, індекс інвестиційної привабливості (ІІП) Україна в І кварталі 2012 р. знизився на 0,1 пункту порівняно з показником останнього кварталу 2011 р.

При цьому для фізичних осіб в Україні вкладати гроші в будівництво житла залишається небезпечною справою. За словами голови ради директорів Конфедерації будівельників України Лева Парцхаладзе, в Україні множаться послідовники "Еліта-центр", які створили вже близько 400 спірних об'єктів будівництва, з них 46 - у столиці.