ua en ru

Ізраїль припиняє переказ коштів Палестині

Автор: RBC.UA
Ізраїльська влада припиняє перераховувати Палестинській автономії податки і мита, які Ізраїль збирає від її імені - у відповідь на звернення палестинців в ООН за визнанням державності. Про це повідомили ізраїльські ЗМІ з посиланням на міністра фінансів Ізраїлю Юваль Штайніц.

Ізраїльська влада припиняє перераховувати Палестинській автономії податки і мита, які Ізраїль збирає від її імені - у відповідь на звернення палестинців в ООН за визнанням державності. Про це повідомили ізраїльські ЗМІ з посиланням на міністра фінансів Ізраїлю Юваль Штайніц, передає BBC.

Засоби, які складають значну частину палестинського бюджету і необхідні для виплати платні десяткам тисяч держслужбовців, міністр має намір в грудні направити на погашення заборгованості Автономії за постачання ізраїльської електроенергії.

За словами чиновників з міністерства фінансів Ізраїлю, влада Палестини заборгували Ізраїльської електричної корпорації близько 200 млн дол., і податкові кошти, призначені регіону, підуть на погашення цього боргу.

Читайте також: Палестина отримала статус держави-​​спостерігача при ООН (фото)

Реакція палестинського керівництва не забарилася проявитися - один з керівників автономії Ясир Абеба Раббо звинуватив Ізраїль у "піратстві і крадіжці". ПНА серйозно залежить від податкових відрахувань з Ізраїлю - з цих коштів виплачуються зарплати цивільним службовцям.

В останній раз Ізраїль заморожував переказ податків палестинцям в листопаді 2011 р., коли Палестинська автономія була прийнята до лав UNESCO в якості повноправного члена. Тоді глава палестинського уряду Салам Файяд заявив, що заморожування Ізраїлем податкових надходжень, призначених для палестинського бюджету, поставило ПНА на межу краху.

Згідно з даними Палестини, 100 млн доларів, що збираються щомісяця у вигляді податків і мит, складають від половини до двох третин внутрішнього доходу ПА. Решті бюджет автономії формується із зовнішніх фінансових надходжень (арабські країни, США, ЄС та ін).

Читайте також: Припинення вогню: Ізраїль заявляє про досягнення мети, а "Хамас" святкує поразку Ізраїлю (фото)

Нагадаємо, що наприкінці листопада Палестина була визнана державою зі статусом спостерігача в ООН. Влада Ізраїлю відмовилися визнати рішення Генасамблеї ООН про присвоєння палестинцям такого статусу, пригрозивши "ефективною і чутливою" відповіддю і заявив, що підвищення Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй (ООН) статусу Палестинської автономії до "держави-спостерігача" підриває мир в регіоні.

Надавши Палестині статус держави-спостерігача, ООН де-факто визнала Палестину державою. Таким чином Палестина отримає цілий ряд нових прав, у тому числі право звертатися до Міжнародного суду.

Як повідомлялося, з 21 листопада між Ізраїлем і "Хамас" було укладено перемир'я. Пізніше стало відомо, що сторони провели переговори про виконання угоди про перемир'я. Згідно з умовами перемир'я, в секторі Газа повинні бути припинені будь-які дії сторін один проти одного. Деталі, що стосуються доступу до прикордонної території, повинні бути опрацьовані найближчим часом, однак влада Ізраїлю вже оголосили, що знімати блокаду сектора Газа, яку Ізраїль тримає з 2008 р., не мають наміру. Зазначимо, що ізраїльська сторона не раз оголошувала кордон між Ізраїлем і сектором Газа забороненою зоною для палестинців.

Читайте також: ООН закликала Ізраїль розморозити рахунки палестинців

Військова операція Міноборони Ізраїлю тривала з 14 листопада. Приводом до спецоперації послужила ракетна атака, розпочата палестинськими бойовиками. ВПС Ізраїлю у відповідь ліквідували лідера угрупування "Бригади Ізеддіна аль-Касама" (бойового крила "Хамаса") Ахмада аль-Джабарі, що обернулося ескалацією конфлікту і загостренням збройного протистояння.

Метою операції "Хмарний стовп" було знищення військової інфраструктури правлячого в Газі ісламського радикального руху "Хамас" і запобігання ракетних обстрілів території Ізраїлю.