ua en ru

Італійський парламент затвердив план скорочення бюджетних витрат

Автор: RBC.UA
Палата депутатів Італії затвердила план скорочення бюджетних витрат, запропонований урядом Маріо Монті. За підсумками голосування запропонований пакет заходів підтримали 495 парламентаріїв, проти висловилися 88 депутатів.

Палата депутатів Італії затвердила план скорочення бюджетних витрат, запропонований урядом Маріо Монті, повідомляє Associated Press.

За підсумками голосування запропонований пакет заходів підтримали 495 парламентаріїв, проти висловилися 88 депутатів.

Затверджена програма передбачає збільшення дохідної частини бюджету на 33 млрд євро, зокрема планується підвищення різного роду податків і збільшення пенсійного віку. Крім того, третину від цієї суми кабінет має намір пустити на стимулювання економічного зростання.

Починаючи з 2012 р., італійці зможуть виходити на пенсію в 66 років, а італійки у 62 роки. Очікується, що в 2018 р. вік для обох груп може бути прирівняний до 66 років. При цьому уряд вводить так званий податок на солідність: пенсіонери, чия пенсія перевищує 200 тис. євро на рік, будуть зобов'язані платити податок 15%. Основне завдання таких суворих заходів - утримати третю економіку єврозони від краху.

Голосування Сенату за твердженням зазначених заходів намічено на найближчі дні. Очікується, що пакет документів буде затверджений до 25 грудня ц.р.

Незважаючи на підтримку парламентаріїв, Монті загрожує серйозна незадоволеність з боку громадян. Повідомляється, що в одному з відділень пошти в Калабрії працівники виявили 10 конвертів з кулями, які були адресовані чинному прем'єрові, його попередникові Сільвіо Берлусконі, а також ряду міністрів і політиків. Розсилка таких листів може бути ультиматумом італійських мафіозі.

Відзначимо, напередодні загальнонаціональний страйк транспортників паралізував найбільші міста Італії. Як повідомлялося, на 24 години зупинилися автобуси, трамваї і метро в Римі, Мілані, Неаполі, а також водний транспорт у Венеції. У найбільших містах Італії повідомлялося про хаос на дорогах у зв'язку зі страйком, яка продовжує цілу низку акцій протесту, спрямованих проти заходів уряду по боротьбі з кризою.

Нагадаємо, 5 грудня ц.р. уряд Італії на чолі з прем'єр-міністром Маріо Монті схвалив пакет заходів суворої економії, спрямованих на відновлення економіки Італії і порятунок єврозони від поширення боргової кризи.

Завдяки антикризовиму пакету, розрахованому на період з 2012 по 2014 р., уряд сподівається залучити в скарбницю 20 млрд євро завдяки заходам бюджетної консолідації і 10 млрд євро за рахунок загального економічного зростання.

Крім того, планується скоротити витрати на громіздкий державний апарат Італії, запровадити заходи по боротьбі з корупцією і ухиленням від сплати податків, а також стимулювати конкуренцію.

Варто відзначити, що раніше італійський прем'єр заявив, що Італія націлена на бездефіцитний бюджет в 2013 р. і не має наміру просити допомоги у Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Державний борг Італії вже становить 1,9 трлн євро.

Нагадаємо, 16 листопада ц.р. Президент Італії Джорджіо Наполітано привів до присяги новий коаліційний уряд на чолі з Монті. До цього колишній єврокомісар з внутрішніх ринків і конкуренції Монті остаточно сформував свій уряд з 16 міністрів, жоден з яких не був політиком. Антикризовий уряд складається з банкірів, безпартійних технократів і представників академічних кіл. Основна задача, яку Президент поставив перед Монті, полягає в проведенні в країні економічних реформ, направлених на швидкий вихід Італії з боргової кризи, що захлеснула країну і охоплює всю єврозону.

Зазначимо, раніше стало відомо про плани уряду почати скорочувати бюджетний дефіцит за рахунок продажу державного майна. Як повідомила The New York Times, новий Кабінет міністрів Італії на чолі з Монті має намір почати масштабний розпродаж нерухомості, що перебуває у власності держави. Завдяки цьому офіційний Рим має намір виручити до 2020 р. до 30 млрд євро.

26 жовтня ц.р. правлячій на той момент коаліції Італії під керівництвом прем'єр-міністра Сильвіо Берлусконі вдалося досягти попередньої угоди за програмою економічних реформ. Була досягнута домовленість про підвищення пенсійного віку з 65 до 67 років, але не про збільшення стажу, необхідного для отримання пенсії.

В середині вересня парламент Італії схвалив другий за три місяці пакет жорстких заходів економії близько 54 млрд євро бюджетних коштів. Урядовий законопроект передбачає, зокрема, збільшення податків і збільшення пенсійного віку для жінок. Уряд Італії розраховує за допомогою нових заходів досягти збалансованого бюджету до 2013 р.

У середині липня італійський парламент остаточно схвалив перший план економії бюджету. Офіційний Рим тоді заявляв, що ряд жорстких заходів допоможе Італії заощадити близько 48 млрд євро і до 2014 р. скоротити заборгованість на 0,2 % ВВП. Серед цих заходів, зокрема, відмова від підвищення зарплат і прийому на роботу нових співробітників у бюджетній сфері, а також проведення масштабної програми приватизації.

В обмін на ці кроки ЄЦБ обіцяв підтримку Риму, щоб допомогти йому уникнути боргової кризи, яку переживає зараз Греція. Проте ситуація для держави не настільки критична, як, наприклад, для Греції, оскільки Італія може похвалитися первинним профіцитом бюджету: витрати держави не перевищують доходи, якщо не брати до уваги витрати з обслуговування боргу.