ua en ru

Італія та Іспанія зняли заперечення до пакту про стимулювання економічного зростання та зайнятості (відео)

Автор: RBC.UA
Італія та Іспанія "зняли всі заперечення" проти ухвалення Пакту зростання та зайнятості Євросоюзу. Про це заявив голова Єврогрупи Жан-Клод Юнкер. Пакт зростання та зайнятості має набути чинності в кінці 2012 року.

Італія та Іспанія "зняли всі заперечення" проти ухвалення Пакту зростання та зайнятості Євросоюзу. Про це заявив голова Єврогрупи Жан-Клод Юнкер, передає агентство France Presse. Пакт зростання та зайнятості має набути чинності в кінці 2012 року.

Після напружених переговорів, які тривали до раннього ранку президент ЄС Херман Ван Ромпей заявив, що "справжній прорив" був досягнутий, щоб заспокоїти фінансові ринки. Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу привітав "дуже амбітні рішення".
Угода дозволяє країнам єврозони виділити 500 млрд євро у фонд порятунку для рекапіталізації банків, минаючи національні бюджети. Це, однак, буде відбуватися тільки після того, як буде створений загальноєвропейський банківський наглядовий орган.

Ще одним ключовим заходом буде "гнучкий і ефективний спосіб для того, щоб стабілізувати ринки", - покупка облігацій, щоб знизити високі витрати по Іспанським позиками. "Ми прийняли правильне рішення, орієнтоване на зростання", - сказав канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Лідери ЄС також погодили пакет заходів вартістю близько 120 млрд. євро, що сприятиме економічному зростанню. Вони зобов'язалися збільшити капітал Європейського інвестиційного банку на 10 млрд євро, що має підвищити загальний обсяг кредитування на 60 млрд і фонду допомоги вразливим країнам.

Ще 55 млрд євро "нашкребли" з невикористаних фондів ЄС і призначених для малих і середніх підприємств та зайнятості молоді.

Раніше повідомлялося, що глави Італії та Іспанії заблокували прийняття угоди про стимулювання економічного зростання в ЄС.

Головне завдання пакту про економічне зростання полягає в тому, щоб через Європейський інвестиційний банк запустити серію цільових проектів по створенню і модернізації європейської інфраструктури, виділивши для цього приблизно 1% сумарного ВВП ЄС - близько 130 млрд євро.

Про необхідність стимулювання зайнятості та економічного зростання лідери ЄС заговорили після саміту в січні. Вони випустили заяву, в якій говорилося, що для подолання кризи недостатньо одних лише заходів податково-бюджетної консолідації. Необхідно також проводити реформи ринку праці і заохочувати інвестиції.

Згідно із заявою, економічне зростання перебуває в прямій залежності від зайнятості, тому необхідно робити ставку на створення робочих місць, особливо в наукоємних галузях, пов'язаних з передовими напрямками економіки. За допомогою нових освітніх програм, створення центрів перепідготовки кадрів та ін. європейські лідери мають намір вирішити проблему 23 млн безробітних в ЄС.

Нагадаємо, вчора в Брюсселі стартував саміт ЄС. Це 19-я зустріч ЄС на вищому рівні з грудня 2009 р., коли почався грецька криза, що дав поштовх економічних потрясінь зони євро.

В ході саміту лідери європейських країн також дійшли згоди про створення єдиного для єврозони органу з нагляду в банківському секторі. Також прийнято рішення за допомогою нового контрольного механізму виробляти пряму рекапіталізацію проблемних банків за рахунок коштів фондів фінансової допомоги.

Ідея цього проекту - змусити банки самостійно платити за свої проблеми, не залучаючи кошти платників податків. Зазначимо, що програми допомоги Іспанії та Кіпру будуть обговорюватися окремо на засіданні лідерів 17 країн, яке відбудеться в п'ятницю.