ua en ru

Німеччина повинна очолити боротьбу з борговою кризою, або вийти з єврозони, - Сорос

Автор: RBC.UA
Німеччина повинна вийти з єврозони, якщо вона не готова прийняти більш активні заходи в боротьбі з борговою кризою і подоланням економічного спаду. Про це заявив американський інвестор і мільярдер Джордж Сорос.

Німеччина повинна вийти з єврозони, якщо вона не готова прийняти більш активні заходи в боротьбі з борговою кризою і подоланням економічного спаду. Про це заявив американський інвестор і мільярдер Джордж Сорос, передає Reuters.

Читайте також: Шойбле закликав країни ЄС продовжити структурні реформи

"Німеччина повинна або зайняти позицію лідера у стимулюванні економічного зростання, політичної консолідації та розподілі відповідальності, усвідомлюючи при цьому ціну лідерства, або покинути валютний союз шляхом мирової угоди", - зазначив мільярдер.

Читайте також: Прогноз по рейтингу ЄС знижений до "негативного"

Європа перебуває в стані довгострокової депресії, і валютний союз чекає крах, якщо не будуть зроблені кроки з порятунку його південних економік від боргової кризи шляхом колективного погашення заборгованості і ослаблення політики жорсткої економії, що проводить Німеччина, вважає Дж.Сорос.

За його словами, єврозона без Німеччині буде більш конкурентоспроможною в експорті, крім того, обслуговування державних боргів буде дешевшим зі слабким євро. В іншому ж випадку Німеччина повинна де-факто прийняти роль лідера.

Коментуючи нещодавнє рішення Європейського центробанку про початок нової програми скупки держоблігацій проблемних країн єврозони на вторинному ринку, Дж.Сорос відзначив, що це найбільш дієвий захід з усіх прийнятих раніше, однак висловив думку, що Італія та Іспанія не будуть частиною цієї програми.

Читайте також: Іспанія не проти отримання міжнародної фінансової допомоги

Говорячи про те, який би крок став оптимальним для порятунку єврозони, мільярдер зазначив, що в даному випадку варто було використовувати випуск єдиних облігацій єврозони, проти якого виступала Німеччина. По-друге, необхідно забезпечити економічне зростання, "однак це знову ж не те, що Німеччина нав'язує єврозоні", резюмував Дж.Сорос.

На початку червня 2012 р. мільярдер заявив, що у Європи залишилося не більше трьох місяців для порятунку єдиної валюти. "Під час кризи кредитори займають місце біля керма, без Німеччини та її підтримки тут нічого не можна вирішити", - пояснив він свою позицію. Дж.Сорос відзначав, що до осені Німеччина вичерпає свій запас міцності і канцлеру Ангелі Меркель не вдасться заручитися підтримкою населення тих зусиль, які країна докладає для порятунку своїх союзників. Саме тому термін, відведений Європі, закінчується протягом трьох місяців.

Нагадаємо, 6 вересня ц.р. Європейський центральний банк погіршив прогноз по динаміці ВВП єврозони в 2012-2013 рр.., не виключивши, що економічна рецесія продовжиться і в 2013 р. Як повідомив на прес-конференції президент ЄЦБ Маріо Драгі, новий прогноз передбачає зниження ВВП єврозони в поточному році від мінус 0,6% до мінус 0,2%. У 2013 р. очікується зміна зростання ВВП єврозони в діапазоні від мінус 0,4% до плюс 1,4%.