ua en ru

ФРС США залишила базову облікову ставку в діапазоні 0-0,25%

Автор: RBC.UA
Федеральна резервна система (ФРС) США ухвалила рішення зберегти ключову облікову ставку в діапазоні 0-0,25% річних, говориться в повідомленні ФРС, поширеному за підсумками засідання Комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC). Це рішення прогнозувалося більшістю аналітиків. При цьому розмір викуповуються з ринку держоблігацій Мінфіну США затверджений на попередньому рівні 400 млрд дол.

Федеральна резервна система (ФРС) США ухвалила рішення зберегти ключову облікову ставку в діапазоні 0-0,25% річних, говориться в повідомленні ФРС, поширеному за підсумками що завершився сьогодні засідання Комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC). Це рішення прогнозувалося більшістю аналітиків. При цьому розмір викуповуються з ринку держоблігацій Мінфіну США затверджений на попередньому рівні 400 млрд дол.

За підсумками сьогоднішнього засідання FOMC ФРС США вперше представила прогноз рівня облікової ставки на кілька років наперед, а також оновлені економічні проекції. Згідно з повідомленням ФРС, планується, що облікова ставка буде збережена на рекордно низькому рівні як мінімум до кінця 2014 р.

"Для підтримки впевненого відновлення економіки FOMC планує продовжувати курс адаптивної кредитно-грошової політики. Зокрема, FOMC припускає, що на сьогоднішній день економічний клімат, в тому числі низький рівень споживання ресурсів і прогнозоване зменшення інфляції в середньостроковій перспективі може гарантувати збереження рекордно низького рівня облікової ставки як мінімум до кінця 2014 р.", - говориться в повідомленні комітету.

Раніше передбачалося, що облікова ставка буде збережена на рекордно низькому рівні до середини 2013 р.

Для підтримки відновлення економіки і боротьби з інфляцією комітет у рамках рішення, прийнятого у вересні 2011 р., ФРС продовжить збільшувати середній термін погашення своїх паперів. Поряд з цим комітет продовжить перегляд своїх боргових активів з переведенням їх з державних цінних паперів в іпотечні цінні папери з їх подальшою пролонгацією і продажем на аукціоні.

Згідно з регламентом FOMC, комітет має намір підтримувати максимальний рівень зайнятості та цінову стабільність. Згідно з прогнозами комітету, протягом найближчих кварталів очікується незначне економічне зростання і поступове скорочення рівня безробіття. При цьому, як наголошується, нестабільність на світових фінансових ринках продовжує представляти значні ризики для економічних перспектив.

"Незважаючи на деяке уповільнення світового економічного зростання, економіка США продовжує рости помірними темпами. Хоча мікроекономічні показники вказують на деякий подальше поліпшення загальних умов ринку праці, рівень безробіття залишається підвищеним. В останні кілька місяців темпи інфляції знизилися; довгостроковий прогноз по зростанню інфляції залишається стабільним", - говориться в повідомленні FOMC.

ФРС відзначила, що отримані за минулий місяць дані свідчать лише про помірне зростання економіки, у той час як безробіття продовжує перебувати на високому рівні, а обсяг фіксованих інвестицій в бізнесі скоротився. ФРС продовжила терміни, протягом яких ставка буде перебувати на мінімальному рівні, для збільшення зайнятості населення і досягнення цінової стабільності.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що рівень безробіття в США в грудні 2011 р. в порівнянні з показником попереднього місяця знизився на 0,2 п.п. і склав 8,5%. Це найнижчий показник з лютого 2009 р.

В рамках боротьби з безробіттям в кінці грудня американський Конгрес схвалив продовження на два місяці зниженого податку на зарплату, який закінчився 31 грудня.

Нагадаємо, на попередньому засіданні в грудні ФРС також зберегла ключову облікову ставку в діапазоні 0-0,25% річних.

ФРС з осені 2011 р. проводить програму стимулювання під назвою "Операція Твіст". Вона полягає в продажу короткострокових боргових паперів Мінфіну США і покупці на виручені кошти US Treasuries з більш довгим терміном обігу. Обсяг програми, як підтвердив комітет, становить 400 млрд дол.

Ця програма повинна надати понижувальний вплив на довгострокові процентні ставки і допоможе зробити фінансову систему країни більш гнучкою.

Зазначимо, що за останніми даними, оприлюдненими Міністерством торгівлі США, ВВП США в III кварталі 2011 р. порівняно з попереднім кварталом виріс на 2,0% в перерахунку на річні темпи (annual rate). Дані про зростання американської економіки в IV кварталі будуть опубліковані найближчим часом.

Нагадаємо, в грудні ФРС США оприлюднила план посилення політики у фінансовій системі. Відомство озвучило загальний план посилення вимог до найбільшим американським банкам у спробі зміцнити фінансову систему проти майбутніх криз. Заходи ФРС, необхідність в яких прописано в законі Додда-Франка про фінансовий нагляд, включають нові правила для капіталу і ліквідності банків і будуть реалізовані в два етапи.

В основі першого етапу лежить план стрес-тестів, оголошений ФРС ще в листопаді. Американські банки з активами понад 50 млрд дол. повинні пройти іспит і довести, що достатність капіталу першого рівня не нижче 5%. Другий етап - реалізація міжнародних банківських стандартів "Базель III", які вимагають частки капіталу першого рівня не нижче 7%, а для деяких фірм зі складною структурою - 9,5%.

Мета оголошених пропозицій - зробити так, щоб у фінансових компаній було достатньо капіталу і ліквідних активів на "чорний день". В ході кризи 2007-2009 рр. американський платник податків відстебнув 700 млрд дол. на порятунок фінансової системи частково через дотації банкам.

Зазначимо, сьогодні Банк Японії також залишив ключову облікову ставку без змін - на мінімальному рівні 0,0-0,1%. Рішення японського ЦБ заснований на прогнозі уповільнення зростання економіки країни в найближчі роки.