ua en ru

ФРС США ще раз завірила у намірах зберегти м'яку монетарну політику

Автор: RBC.UA
Голова Федрезерву США Бен Бернанке виступив з промовою у Сан-Франциско, де він ще раз підтвердив намір зберегти м'яку монетарну політику.

Голова Федрезерву США Бен Бернанке (на фото) виступив з промовою у Сан-Франциско, де він ще раз підтвердив намір зберегти м'яку монетарну політику. Про це повідомляє телеканал "Росія 24".

Він повторив слова, сказані до цього перед Сенатом: передчасне згортання програм стимулювання може дуже дорого коштувати економіці США. Таким чином, Бернанке двічі заспокоїв ринки, які отримали дозу адреналіну після публікації протоколу останнього засідання ФРС. Час дешевих грошей продовжується.

В цілому така заява була достатньо передбаченою. Секвестр бюджету ніяк не сприяє економічному зростанню. Отже, скорочення витрат і збільшення податків негативно позначаться на макроекономічних показниках, і тоді Бернанке швидше розширить програму пом'якшення, ніж почне її згортання. До того ж цільовий рівень безробіття в 6,5% поки представляється недосяжним орієнтиром.

Читайте також: Безробіття в США знизиться до 6% до 2016 р., - Бернанке

Оскільки сам Бен Бернанке заявляв, що досягти бажаного рівня зайнятості вдасться не раніше 2016 р., то і остання заява виглядає вельми послідовно.

Бен Бернанке також відзначив зв'язок фондових ринків і прибутковості Treasuries. Економічне відновлення повинне викликати зростання обох показників, проте глава ФРС пообіцяв здійснити необхідні дії у разі дуже швидкого зростання доходностей.

Федрезерв оголосив терміни, протягом яких будуть опубліковані результати стрес-тестів американських банків. 7 березня будуть опубліковані дані по банках, які потрапляють під регулювання за законом Додда-Франка.

Читайте також: Обама підписав указ про початок секвестрації бюджету США (фото, відео)

Повні підсумки тестів для решти всього банківського сектору стануть відомі 14 березня.

Перед цим глава ФРС заявляв, що в економіці все ще є незадіяні ресурси, які можна було б задіяти. "Все ще є невикористані ресурси: люди, які могли б працювати, капітал, який може бути інвестований. Поточна монетарна політика сприяє задіюванню цих ресурсів, оскільки вона стимулює відновлення економіки, створення нових робочих місць", - заявив Бернанке.

Раніше у ФРС заявляли, що США може понизити або припинити викуп цінних паперів до відновлення ринку зайнятості. Зараз в рамках третього раунду політики "кількісного пом'якшення" ФРС щомісячно купує облігацій федерального Казначейства і іпотечних цінних паперів на 85 млрд дол. з метою стимулювати економічну активність і зростання зайнятості. По прийнятій в 2012 р. схемі економічних індикаторів або "порогів", ФРС раніше заявляла про те, що проводитиме інтервенції до досягненні рівня безробіття нижче 6,5%.

Читайте також: Джейкоб Лью став міністром фінансів США (відео)

Нагадаємо, Президент США Барак Обама підписав указ про початок приведення в дію плану по секвестру витратних статей американського бюджету. У заяві Білого дому вказано, що на такий крок глава держави був вимушений піти після чергового провалу переговорів з представниками Конгресу. В рамках програми скорочення витрат починаючи з 2 березня і по 1 жовтня ц.р. (початок нового фіскального року в США) федеральному міністерствам та іншим відомствам необхідно скоротити свої витрати на 85 млрд дол.

З цієї суми, за даними міжпартійної комісії, 43 млрд дол. буде скорочено за рахунок військових витрат, 26 млрд дол. припаде на "невійськові статті бюджету", 11 млрд дол. на програму медичного страхування Medicare, скорочення ще 5 млрд дол. зазнчено як "з інших джерел".